Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 19. června 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Motorkář, kterého přehlédla řidička u Sobotína, měl štěstí a narozeniny bude slavit dvakrát v roce!

18.06.2018 - Motorkář, kterého přehlédla řidička u Sobotína, měl...

Počasí

Přeháňky-Déšť

19.06.2018 - Úterý

Teplota: 27 / 13 - Přeháňky-Déšť

Přeháňky-Déšť

20.06.2018 - Středa

Teplota: 26 / 15 - Přeháňky-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

VIDEO! Policisté v civilním autobusu monitorovali provoz na dálnici

28. listopadu 2017 - 14:39

Zpět na seznam článků

Dopravně bezpečnostní akce v Olomouckém kraji

Policisté dálničního oddělení Kocourovec se zaměřili v pondělí 27. listopadu trochu netradičním způsobem na řidiče nákladních vozidel jedoucích po úseku dálnice D35 a D1 v Olomouckém kraji.

Skupina policistů dálničního oddělení v civilním autobusu projížděla zmiňované úseky dálnic a během jízdy monitorovala především kamiony, ale i ostatní vozidla. Zaměřovali hlavně na to, zda se řidiči plně věnují řízení vozu, zda za jízdy např. netelefonují, nečtou noviny nebo nesledují různá záznamová zařízení a také jestli jsou za jízdy připoutáni bezpečnostními pásy. „V případě zjištění porušení zákona o provozu na pozemních komunikacích, předali informaci policejní hlídce ve služebním vozidle, a ta auto přestupce odklonila na nejbližší parkoviště, kde přestupek vyřešila,“ uvedla tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Marie Šafářová.

DBA Autobus zdroj: PČR

V hledáčku policistů bylo i bezpečné uložení a upevnění přepravovaného nákladu, technický stav vozidla apod. „Účelem této akce bylo upozornit na přetrvávající nekázeň řidičů a tím také ovlivnit, snížit nehodovost na dálnicích v Olomouckém kraji,“ upřesnila mluvčí.

Dopravně bezpečnostní akce se konala ve spolupráci s krajským koordinátorem BESIP a Krajským úřadem Olomouckého kraje. „Policisté zjistili a řešili patnáct přestupků. V jedenácti případech se jednalo o telefonování za jízdy, ve třech případech bylo vozidlo v nevyhovujícím technickém stavu, jeden řidič si dokonce během jízdy prohlížel mapu a v důsledku toho několikrát přejel do druhého jízdního pruhu. Třináct přestupků policisté vyřešili na místě uložením blokové pokuty a dva přestupky byly oznámeny správnímu orgánu,“ uvedla Marie Šafářová.

DBA Autobus zdroj: PČR

V Olomouckém kraji došlo za deset měsíců letošního roku k 4272 dopravním nehodám, z toho na dálnicích se stalo přes dvě stě padesát nehod, při kterých zemřely tři osoby. „Je to v porovnání s loňským rokem o dvaadvacet nehod více,“ přibližuje neradostnou statistiku mluvčí.

DBA Autobus zdroj: PČR

Podobné dopravně bezpečnostní akce policisté služby dopravní policie plánují i do budoucna.

 
 

Autor: red., pis, zdroj foto a video: PČR

Fotogalerie

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.