Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 03. března 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Do Retra míří legendární včelí medvídci

03.03.2024 - Do Retra míří legendární včelí medvídci - Pozvání...

Počasí

03.03.2024 - Neděle

Teplota: 12 / 9 - Oblačno

04.03.2024 - Pondělí

Teplota: 13 / 8 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

VIDEO: Ředitel ZZS OK Petr Hubáček vyjednal náhradní vrtulník pro obyvatele regionu

11. února 2017 - 09:37

Zpět na seznam článků

S vedením společnosti ATE

Ve čtvrtek 9. února přicestoval ředitel ZZS Olomouckého kraje Petr Hubáček, na základě přecházející nabídky, na pracovní setkání s vedením společnosti AIR – Transport Europe výhercem tendru na poskytovatele vrtulníku pro leteckou zdravotnickou záchrannou službu Olomouckého kraje, do sídla společnosti v Popradě.

Posláním a hlavním cílem pracovní cesty ředitele Hubáčka byla snaha vyjednat záložní vrtulník pro obyvatele Olomouckého kraje. Několikahodinová společná diskuze k budoucí čtyřleté spolupráci přinesla velmi kladné výsledky, které směřují k zajištění maximální souhry, bezpečí a udržení priorit společných cílů.

Poprad - pracovní setkání zdroj foto: ZZS OK

Zejména pak ukončila doposud spekulativní diskuze o náhradním vrtulníku na základně v Olomouci. Jak zaznělo přímo z úst ředitele společnosti ATE Milana Hoholíka, souhlasí s požadavkem ředitele Hubáčka a můžeme již v příštím týdnu očekávat přílet kompletně připraveného vrtulníku, včetně zástaveb k instalaci zdravotnického vybavení pro naše posádky v Olomouci.

Poprad - pracovní setkání zdroj foto: ZZS OK

Během pracovního setkání obě strany diskutovaly také nad dřívější nastalou situací, při které došlo na základě vyhodnocení možných rizik a zajištění maximálního bezpečí pro posádku i transportovaného pacienta k rozhodnutí o ukončení letu s bezpečným přistáním.  Poohlédnutí směřovalo i na přísný mediální pohled a dopovězení otázek, zda byla dostatečně vysvětlena vzniklá problematika týkající se podobných typů závad v minulých letech, a to napříč celým spektrem stávajících či předchozích poskytovatelů letecké zdravotnické záchranné služby v Olomouckém kraji i v celé České republice.

Poprad - pracovní setkání zdroj foto: ZZS OK

Obě strany se závěrem dohodly také na společném "OPEN DAY" v příštím týdnu (termín bude ještě upřesněn) v sídle letecké záchranné služby v Olomouci a prezentaci dalších inovativních kroků, jako například možnosti moderních způsobů komunikace, zajištění technologie pro noční vidění a dalších. Rovněž zde bude poskytnut prostor pro dotazy z řad médií i široké veřejnosti na aktuálně z tendru ministerstva zdravotnictví vysoutěžený stroj typu AGUSTA 109K2 a odbornou prezentaci jeho kladů obzvláště při zásahu v terénu, prostoru pro zasahující posádku, možnosti přeškolení pro bezpečnější způsob záchrany osob pomocí navijáků a další.

Autor: red., Z. Hošák, ZZS OK

Fotogalerie

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Kollárovci v Šumperku

Kollárovci v Šumperku

Fotek: 82
Přidáno: 26.02.2024

Silvestr s otužilci v Bludově

Silvestr s otužilci v Bludově

Fotek: 99
Přidáno: 31.12.2023

Vánoce na zámku Velké Losiny

Vánoce na zámku Velké Losiny

Fotek: 49
Přidáno: 28.12.2023

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.