Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 25. února 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Na plnou verzi „Sítě“ pouze s občankou

25.02.2020 - Na plnou verzi „Sítě“ pouze s občankou - Upozorňuje...

Počasí

25.02.2020 - Úterý

Teplota: 8 / 4 - obcasny-Déšť

26.02.2020 - Středa

Teplota: 6 / 1 - Přeháňky-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

VIDEO.Revitalizace trati z Bludova do Jeseníku je ukončena

15. listopadu 2016 - 21:22

Zpět na seznam článků

Výrazně zlepší její parametry

Správa železniční dopravní cesty slavnostně ukončila revitalizaci trati Bludov – Jeseník. Hlavním přínosem projektu je podle zadavatelů akce, především zvýšení traťové rychlosti a zkrácení jízdních dob.

Revitalizace přispěla také ke zvýšení bezpečnosti, jízdního komfortu a provozní spolehlivosti trati. „Pro cestující jsou největší odměnou zejména nově vybudovaná nástupiště s bezbariérovým přístupem a zrychlení dopravy v tomto úseku. Například mezi Bludovem a Hanušovicemi bylo možné díky stavebním úpravám zvýšit traťovou rychlost z původních 65-75 km/h až na 100 km/h,“ uvedl generální ředitel SŽDC Pavel Surý.

Součástí projektu byla rekonstrukce železničního svršku a spodku, mostů a propustků, staničního a traťového zabezpečovacího zařízení a železničních přejezdů. Na trati bylo také zavedeno dálkové ovládání zabezpečovacího zařízení z dispečinku v Šumperku.

Výraznou proměnou prošly železniční stanice Ruda nad Moravou a Bohdíkov a také šest zastávek: Bludov lázně, Bohutín, Bartoňov, Komňátka, Raškov a Hanušovice-Holba, kde byla vybudována nová nástupiště s bezbariérovým přístupem, nové osvětlení, rozhlas a přístřešky. „Přístup cestujících na nástupiště v železničních stanicích nyní zajišťuje centrální přechod, který vede od výpravních budov do čela nástupišť. Hlavní část prací skončila letos v listopadu, úplné ukončení stavby je plánováno na květen příštího roku,“ upřesnil Pavel Tesař.

revitalizce trati Bludov Jeseník v číslech zdroj P. Tesař

Autor: red., P. Tesař

Fotogalerie

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.