Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 08. července 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Kraj láká na dovolenou v Jeseníkách a na Hané

08.07.2020 - Kraj láká na dovolenou v Jeseníkách a na Hané - Všude...

Počasí

08.07.2020 - Středa

Teplota: 18 / 10 - obcasny-Déšť

09.07.2020 - Čtvrtek

Teplota: 16 / 12 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

VIDEO: Učíme první pomoc zážitkem s aplikací ZÁCHRANKA

13. září 2017 - 09:47

Zpět na seznam článků

Stáhnout ji zcela ZDARMA

Aplikace Záchranka slouží k přivolání záchranné služby a současnému odeslání polohy volajícího. Pro záchranu života je kromě poskytnutí první pomoci také velmi důležité umět přivolat pomoc. Poskytnutí první pomoci a přivolání záchranářů se naučíte jen díky kvalitní zážitkové výuce na simulovaných situacích. Výuková aplikace Záchranka je jediná aplikace, která Vám umožní nacvičovat volání tísňové linky téměř v reálných podmínkách.

Tvůrci aplikace Záchranka ve spolupráci s Asociací Záchranný kruh a Nadací Vodafone přicházejí s revolučním řešením, které umožňuje simulovat volání na tísňovou linku při simulovaných situacích a to za pomoci zcela nové výukové aplikace Záchranka.  

Každý, kdo se zabývá zážitkovou výukou první pomoci – ať je to lektor či pedagog – má teď jedinečnou možnost si do svého mobilního telefonu se systémem Android stáhnout výukovou aplikaci Záchranka. „Většina lidí již zná a používá pro přivolání zdravotnické záchranné služby aplikaci Záchranka, která umožňuje kromě přivolání záchranářů také odeslání přesné polohy volajícího včetně jeho identifikace. Tím se značně urychluje komunikace a zásah záchranářů v případech, kdy jde doslova o vteřiny“, uvedl Filip Maleňák, autor aplikace Záchranka.  

aplikace Záchranka zdroj: ASK

Aby byla poskytnuta první pomoc postiženým co nejefektivněji, je zapotřebí dovedností získaných v rámci výuky první pomoci.  „I samotné přivolání pomoci je dovednost, která zachraňuje lidské životy. Jak si ale takovou dovednost natrénovat? Řešením je právě výuková aplikace Záchranka, která umožňuje nacvičit volání tísňové linky stejně, jako kdyby šlo o reálnou situaci“, zmínil Lukáš Hutta z Asociace Záchranný kruh, která se na vývoji a provozu aplikace podílí.  

Novinku ocení všichni lektoři i pedagogové zabývající se výukou první pomoci. „Aplikace totiž umožňuje ještě kvalitnější zážitkové vzdělávání a získávání dovedností, které se rozhodně mohou hodit v každodenním životě. Chceme, aby děti vnímaly mobilní telefon nejen jako zdroj zábavy, ale i jako cenného pomocníka při záchraně lidského života“, vysvětila Adriana Dergam, místopředsedkyně správní rady Nadace Vodafone.  

Díky tomu ji lze stáhnout zcela zdarma. Stačí pouhá registrace na webu ww.zachrankaapp.cz/vyuka.

podmínky zdroj:AZK

Po zadání potřebných údajů dorazí registrační mail s potřebnými odkazy a aktivačním kódem. Pak již jen stačí aplikaci stáhnout a nainstalovat do mobilního telefonu se systémem Android (iOS je v přípravě), zadat aktivační kód a zadat telefonní číslo, na které má aplikace v případě stisknutí nouzového tlačítka volat. „Zajímavou funkcí je rovněž možnost zobrazení obrazovky operačního střediska zdravotnické záchranné služby, kde je možné při příchozím hovoru založit novou událost a zobrazit přesnou polohu volajícího na mapě“, prozradil Filip Maleňák.

Autor: red., L. Hutta

Fotogalerie

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.