Teplota: 10 / 1 - PoloJasno

Valašské Meziříčí vs Draci Šumperk 4 :3

14. února 2019 - 09:36

ilustrační snímek zdroj: Draci Šumperk

Šumperští hokejisté vstoupili do finálních zápasů základní části porážkou. Na ledě Valašského Meziříčí ve středu 13. února prohrávali již od 44. vteřiny po trefě Tomáše Brunce, odchovance Mladých Draků. V závěru druhé třetiny pak sice vyrovnal další odchovanec šumperského hokeje Daniel Vachutka, ale to bylo málo. V závěru zápasu rozhodl Michal Žák, Drakům už nepomohla ani power-play. A náskok na čele ligy před Hodonínem a právě Valašským Meziříčím se zkrátil o tři body.

Branky a nahrávky: 1. Brunec (Daněk), 7. Pořický (Jenáček, Brunec), 19. Žák (Brunec), 53. Žák (Seidler, Dvořák) - 17. Pokorný (Antonov), 20. Sedlák (Kuťák, Čuřík), 36. Vachutka (Kuťák). Rozhodčí: Cabák - Novák, Bartoň. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. Diváci: 247. Střely na branku: 32:37. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:3, 4:3.

Valašské Meziřící: Šurý – Rudl, Báchor, Žák, Kamas, Váňa, Jenáček, Holiš – Vaněk, Dvořák, Seidler – Brunec, Daněk, Dalajka – Pořický, Martiník, Paťava – Kuchařík

Šumperk: O. Haloda – Mojžíš, Gewiese, Drtil, M. Haloda, Řezáč, Sedlák – Gago, Pokorný, Romančík, Hroch, Vachutka, Kuťák, Plášek, Králík, Antonov, Čuřík, Vorobjev, Ostřanský, Urban

Draci bohužel ve Valašském Meziříčí nezvládli vstup do zápasu. Neuběhla ani první minuta utkání a domácí šli zásluhou šumperského odchovance Tomáše Brunce do vedení. Kapitán Bobrů nastavil hokejku naprosto přesně a udal puku trajektorii směřující mezi tři tyče poprvé. Po pěti minutách následovala dvojnásobná početní výhoda pro domácí a svěřenci trenéra Weintritta ji na jejím konci přece jenom využili. Jakub Pořický napřáhl a ranou pod víko nedal Halodovi šanci zasáhnout. Poté, s přibývajícím počtem odehraných minut, začínali být na Valašsku o něco aktivnější Draci, jejich nápor ale přerušila poněkolikáté posunutá branková konstrukce šest minut před koncem třetiny. Hosté díky neustále se opakujícímu posouvání branky nakonec nedočkali ani vyrovnání, když gól nebyl uznán právě pro nepovolený postoj klece. Sudí se rozhodli pro předčasnou pauzu, poslali týmy do kabin a nařídili pořádnou úpravu hrací plochy.

Dohrávaných šest minut po patnácti minutové přestávce bylo ještě pořádné divokých. Krátce po jejich začátku se velmi šikovně prosadil Dominik Pokorný technickou střelou mezi betony. O dvě minuty později si ale Bobři znovu brali dvoubrankové vedení zpět. Michal Žák stál ve správný čas na správném místě a rychlou dorážkou z levé strany přidal třetí gól Bobrů. Šest sekund před koncem první části ale Šumperk opětovně snížil. Tomáš Sedlák si podobně jako Žák sjel až do před brankového prostoru a taktéž rychlou dorážkou ještě před koncem první třetiny korigoval stav zápasu.

Druhá třetina pokračovala v nastaveném tempu té první. Šumperští byli o poznání aktivnější, ze svého tlaku však nedokázali těžit gólovými šancemi, ani tedy případnými vstřelenými góly. Hra se v průběhu druhé části začínala přiostřovat a začínalo přibývat ostrých zákroků, které však byly ve většině případů v rámci pravidel ledního hokeje. Bobři také dlouho odolávali aktivnímu přístupu soupeře, nakonec však přece jen jeden gól za zády Šurého skončil. Daniel Vachutka pohotově tečoval nahození Kuťáka od modré a vyrovnal tak čtyři minuty před koncem periody stav utkání. Tím také víceméně druhá třetina skončila a po prostřední části se tak odcházelo do šaten za smírného stavu duelu.

I do závěrečné periody vlétli o něco lépe hosté ze Šumperku, obrana Valachů ale odolávala. Jednu z největší šanci měli Draci po čtyřech a půl minutách při neuvěřitelném závaru v brankovišti, ani jeden z Draků ale nedokázal zastrčit kotouč za Šurého. Obdobná situace se opakovala na druhé straně o tři minuty později, ale i Haloda zůstal nepřekonán. Rozhodující moment zápasu přišel šest a půl minuty před koncem. Michal Žák přidal svůj druhý gól zápasu a nasměřoval Bobry za vítězstvím. Z něj se díky ubráněnému zbytku utkání nakonec Valaši přece jenom radovali, a bylo z toho vítězství dokonce opět tříbodové.

tabulka zdroj:Draci Šumperk

Autor: red., Jaroslav Svoboda