Středa 04. března 2026 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

S jarním počasím se na silnice vracejí motocyklisté

04.03.2026 - S jarním počasím se na silnice vracejí motocyklisté -...

Počasí

04.03.2026 - Středa

Teplota: 13 / 1 - Oblačno

05.03.2026 - Čtvrtek

Teplota: 12 / 0 - Jasno

Vandal poničil v Šumperku historickou památku

02. března 2021 - 13:14

Zpět na seznam článků

Škoda prozatím nebyla vyčíslena

Vandal poničil v Šumperku historickou památku

památka zdroj: PČR

Až na jeden rok za mříže může putovat neznámý vandal, který v noci z neděle na pondělí 1. března poškodil historickou památku v Šumperku.

Pachatel namaloval na levou stranu pískovcového portálu vedle vstupních dveří do domu nečitelný nápis o rozměru patnáct krát deset centimetrů. „Nejenže jej pokreslil černou barvou, ale i odlomil část okrasné kované mříže na dveřích. Přitom tyto dveře patří mezi historické památky a jsou vedeny na památkovém úřadě,“ uvedl tiskový mluvčí policie Olomouckého kraje Libor Hejtman.

památka zdroj: PČR

památka zdroj: PČR

památka zdroj: PČR

památka zdroj: PČR

Škoda prozatím nebyla vyčíslena. „K její výši se musí vyjádřit daný úřad. Zahájili jsme úkony pro podezření z přečinu poškození cizí věci,“ upřesnil policejní mluvčí.

Autor: red., pis., L. Hejtman - zdroj foto: PČR

Fotogalerie

památka                        zdroj: PČR

Další články z rubriky

Debata O konopí bez předsudků

Debata O konopí bez předsudků

Bude bourat další mýty

V Olomouckém kraji půjdou desítky milionů do sportu

V Olomouckém kraji půjdou desítky milionů do sportu

Na tělocvičny i sportovní soutěže

Ztráty včelstev způsobené varroózou

Ztráty včelstev způsobené varroózou

Nový projekt pomůže včelařům je snížit

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.