Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 24. července 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Farmářské trhy v Zábřeze

23.07.2019 - Farmářské trhy v Zábřeze - Nakoupit si můžete 15....

Počasí

24.07.2019 - Středa

Teplota: 29 / 15 - SkoroJasno

25.07.2019 - Čtvrtek

Teplota: 31 / 14 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Vánoce na Točáku v Šumperku zahájí soubor Oculos meos

28. listopadu 2016 - 11:17

Zpět na seznam článků

Pohodové zakončení roku v centru města

Vánoce na Točáku v Šumperku zahájí soubor Oculos meos

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Čas Adventu a Vánoc se nezadržitelně blíží. I v letošním roce si město Šumperk pro své obyvatele i pro návštěvníky připravilo řadu akcí, které pomohou vykouzlit tu pravou vánoční atmosféru. Těšit se můžete na tradiční Vánoce na tzv. Točáku. Na vánoční trhy nejen s farmářským sortimentem, ale i na řadu novinek v podobě Adventních dnů splněných přání a vánočních podvečerů s divadlem. Šumperské Vánoce budou slavnostně zahájeny rozsvícením vánočního stromu na tzv. Točáku v pátek 2. prosince po sedmnácté hodině.

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Během slavnostního rozsvícení vánočního stromu se můžete zaposlouchat do adventních písní v podání pěveckého sboru Oculos meos. Vánoce na Točáku, na místě, kde se lidé rádi o Vánocích setkávají, potrvají až do Štědrého dne. „Točák nabídne návštěvníkům vánoční domečky s nejrůznějšími pochutinami, můžete zde ochutnat např. svařené víno, punč, nebo si zakoupit pěkný vánoční dárek,“ upřesnila tisková mluvčí Olga Hajduková.

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Město Šumperk si v letošním roce připravilo i řadu novinek. Poprvé ve spolupráci s Divadlem Šumperk nabídne po dva páteční podvečery 9. a 16. prosince bohatý program na Hlavní třídě u divadla.

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

V pátek 9. prosince v šestnáct hodin zahájí podvečer pěvecké sdružení TapTýda a přibližně patnáct minut před sedmnáctou hodinou se představí herci šumperského divadla, v jejichž podání zazní nejen koledy a vánoční písně. Druhý pátek, tedy 16. prosince, ve stejnou dobu vystoupí kapela Flexible a následně Faana - mladý talentovaný hudebník ze Šumperka, který svůj zpěv doprovodí kytarou. 

kapela Flexible foto: archiv sumpersko.net

V neděli po slavnostním zahájení v šestnáct hodin na podiu u radnice vystoupí A. M. Úlet společně s The Addams Sisters, kteří svůj adventní koncert spojí s povídáním o adventu, o jeho vzniku a tradicích. „Program zakončí promítaná pohádka,“ dodala Hajduková.

Pondělí nabídne na podiu odpolední pásmo besídek a vystoupení mateřských a základních škol ze Šumperka. „V sedmnáct hodin již tradičně zazpívají šumperští Motýli u morového sloupu a poté opět na podiu po půl šesté můžete shlédnout hranou pohádku na rozloučenou. Závěrečnou vánoční tečkou bude hromadné vypouštění balonků přání,“ zve na předvánoční akce tisková mluvčí.

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

I o letošních se mohou lidé těšit na vánoční a farmářské zboží na již tradičních trzích na Hl. třídě. Vánoční trhy proběhnou ve dnech 16. a 17. prosince. Novinkou letošního roku bude prezentace potravin, které bude zastřešovat státní zemědělský a intervenční fond. Co se týče ostatních stánků, zde se mohou návštěvníci těšit zejména na prodejce, které již znají z Farmářských trhů. Ty organizuje ve spolupráci s městem Lucie Hošková.  

Autor: red., O. Hajduková

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.