Neděle 03. března 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Do Retra míří legendární včelí medvídci

03.03.2024 - Do Retra míří legendární včelí medvídci - Pozvání...

Počasí

03.03.2024 - Neděle

Teplota: 12 / 9 - Oblačno

04.03.2024 - Pondělí

Teplota: 13 / 8 - PoloJasno

Vánoční Šumperk 2023

29. listopadu 2023 - 14:48

Zpět na seznam článků

Koncertní smršť, oživený Točák i vánoční soutěž

Vánoční Šumperk 2023

Vánoční Šumperk zdroj: archiv sumpersko.net - M. Jeřábek

Vánoční Šumperk bude slavnostně zahájen v neděli 3. prosince rozsvícením vánočního stromu u radnice. V rámci prvního adventního koncertu tu vystoupí děti z Mateřské školky Borůvka a Lucie Tribute Band. Další dny nabídnou odpolední koncerty dalších škol, školek a spolků i večerní pátky ve znamení světových hitů, folkové soboty nebo neděle na společné vlně.

Novinkou budou dvoudenní regionální trhy na Točáku a vánoční soutěž. „Samotný kulturní program představí oblíbené regionální kapely a vůbec poprvé se na pódiu před radnicí představí i interpreti zahraničního původu. Lidé se tak mohou těšit na vystoupení hudebníka Dale B. Williamse, bosensko-české kapely No Barriers, Pavla Čadka, nebo šumperskému publiku dobře známé kapely Sioux“, doplnil Ondřej Procházka z DK Šumperk.

Šumperští si během vánočního období u radnice užijí slavné světové melodie Eda Sheerana, Stinga nebo Oasis, ale současně nepřijdou ani o autorskou tvorbu regionálních stálic jakými je BG NOVA nebo Haleluja Band.

Na pódiu budou také každý čtvrtek vystupovat děti z místních škol, školek a spolků, které se pochlubí svými vánočními besídkami. Samotné zahájení první adventní neděle letos odstartuje skupina Lucie Tribute Band a v programu se objeví také Honza Mlčoch s písněmi Karla Gotta, který se minulý rok kvůli závažné zdravotní indispozici musel z programu na poslední chvíli omluvit.

V rámci vánočního programu připravuje Dům kultury Šumperk i dvoudenní Vánoční Točák, který se bude konat ve dnech 15. a 16. prosince od 10 do 18 hodin. Jedná se o stánkový prodej regionálních produktů a výrobků s vánoční tematikou.

Návštěvníci se tak mohou těšit například na ručně vyráběné svíčky a mýdla, vánoční baňky, vykrajovátka na cukroví, šály a spoustu dalších věcí. V rámci těchto dvou dnů bude přítomný také již tradiční stánek se zabijačkovými produkty. „Stále rostla poptávka po oživení Točáku v období Vánoc, proto jsme se rozhodli letos připravit dvoudenní jarmark řemeslných výrobků, který tak rozšíří již tradiční program u radnice,“ vysvětluje Vendula Sojková z DK Šumperk.

Součástí bude také doprovodný program, v rámci kterého, se děti mohou svézt na kolotoči typu carousel nebo si zastřílet na staročeské střelnici, v pátek 15. prosince se návštěvníci mohou zúčastnit průvodu Andělů na chůdách. V sobotu 16. prosince mohou zhlédnout divadelní inscenaci „Kam se poděla Bětlémská hvězda?“ v podání Studia My Dvě.

V rámci Vánočního Šumperka mohou místní i turisté podpořit také šumperské živnostníky návštěvou jejich podniku a získat razítka do slosovatelné vánoční hrací karty. „Karty se budou losovat před posledním adventním koncertem skupiny BG Nova u radnice 23. prosince. Ve hře jsou dárkové poukazy, vánoční balíčky, vstupenky na kulturní akce a další překvapení od spřátelených živnostníků, města a Domu kultury Šumperk,“ doplnila produkční domu kultury Zuzana Králová.

Hrací kartu včetně seznamu zúčastněných šumperských restaurací a kaváren i pravidla soutěže najdou zájemci také na webu šumperského kulturáku.

Autor: red., Hana Písková

Fotogalerie

Vánoční Šumperk           zdroj: archiv sumpersko.net - M. Jeřábek
Vánoční Šumperk 2023 pozvánka    zdroj: d.k.
Vánoční Točák program   zdroj: d.k.

Další články z rubriky

Přes sedm milionů na záchranu vesnických obchůdků

Přes sedm milionů na záchranu vesnických obchůdků

Olomoucký kraj navýší podporu o 3,5 milionu

Nepoctiví řemeslníci podvedli seniorku v Šumperku

Nepoctiví řemeslníci podvedli seniorku v Šumperku

Žena přišla o desítky tisíc korun

Exkluzivní Fotogalerie

Kollárovci v Šumperku

Kollárovci v Šumperku

Fotek: 82
Přidáno: 26.02.2024

Silvestr s otužilci v Bludově

Silvestr s otužilci v Bludově

Fotek: 99
Přidáno: 31.12.2023

Vánoce na zámku Velké Losiny

Vánoce na zámku Velké Losiny

Fotek: 49
Přidáno: 28.12.2023

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.