Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 22. května 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Rodina Mornstein-Zierotin představí veřejnosti Bludovský zámek

22.05.2019 - Rodina Mornstein-Zierotin představí veřejnosti Bludovský...

Počasí

22.05.2019 - Středa

Teplota: 13 / 12 - obcasny-Déšť

23.05.2019 - Čtvrtek

Teplota: 15 / 12 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Vánoční charitativní akce vynesla přes tři miliony korun

28. února 2019 - 15:32

Zpět na seznam článků

Na podporu Hemato-onkologického oddělení Dětské kliniky FN Olomouc

Vánoční charitativní akce vynesla přes tři miliony korun

ilustrační snímek zdroj: FN OL

Rekordní výtěžek opět zaznamenal charitativní prodej vánočních hvězd, který již od roku 1998 pořádá obecně prospěšná společnost Šance Olomouc. Na podporu Hemato-onkologického oddělení Dětské kliniky Fakultní nemocnice Olomouc se před vánočními svátky podařilo získat přes tři miliony korun.

Květiny bylo možné koupit nejen v Olomouci, ale také v řadě dalších měst na Moravě i v Čechách. „Vánoční hvězda se stala symbolem nejkrásnějších svátků v roce i v naší republice. Má přinášet lásku a klid do rodiny. Pro těžce nemocné malé pacienty se živá květina stala navíc symbolem mnohem důležitějším, protože jim pomáhá na jejich cestě za zdravím. A nás nesmírně těší, že tato forma pomoci nemocným dětem má stále větší odezvu veřejnosti. Všem dárcům děkujeme za podporu,“ uvedla ředitelka sdružení Šance Olomouc Herta Mihálová.

Jako v předchozích letech Šance využije výtěžek ze sbírky na různé formy podpory Hemato-onkologického oddělení Dětské kliniky FN Olomouc. „Financujeme z něj například rekondiční pobyty, kterými je sledována integrace těžce nemocných dětí do života, cílené posílení psychické, fyzické i sociální kondice, edukace pacientů a také aktivity, které naplní volný čas hospitalizovaných dětí a podpoří jejich psychickou a duševní relaxaci,“ přiblížila Herta Mihálová.

Na Hemato-onkologickém oddělení se léčí děti s nádorovými onemocněními krvetvorby, jako jsou leukémie či lymfomy. Malí pacienti zde v průměru stráví osm měsíců. Oddělení má nadregionální význam. Je moravským referenčním centrem, které se podílí na léčbě nádorových onemocnění u dětí z Olomouckého a Zlínského kraje a poskytuje diagnostiku dětem z Moravskoslezského kraje. Podle posledních statistik se odborníkům z olomoucké Dětské kliniky daří zcela vyléčit v průměru devadesát procent dětských pacientů s maligním onemocněním krvetvorby. Jejich výsledky jsou uznávány nejen v České republice, ale také v zahraničí.

S prodejem vánočních hvězd pro dobročinné účely začalo sdružení Šance v roce 1998. Tehdy se podařilo získat necelých šedesát tisíc korun. Od té doby se částka s drobnými výkyvy rok od roku zvyšuje. Tohoto neuvěřitelného výsledku dosahuje sdružení jen díky vybudované síti spolupracovníků, kteří takřka za tři týdny trvání prodeje vánočních hvězd rozvezou a předají přes padesát šest tisíc kurů živých květin lidem a organizacím, kteří se do tradiční předvánoční sbírky zapojí.

Autor: red., A. Fritcher

Fotogalerie

ilustrační snímek            zdroj: FN OL

Související články

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Mikulov bavil Šumperk I.

Mikulov bavil Šumperk I.

Fotek: 36
Přidáno: 13.05.2019

Mikulov bavil Šumperk II.

Mikulov bavil Šumperk II.

Fotek: 42
Přidáno: 13.05.2019

Velikonoce na zámku Velké Losiny

Velikonoce na zámku Velké Losiny

Fotek: 23
Přidáno: 20.04.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.