Úterý 26. března 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Šumperský aerobik získává body po celé republice

25.03.2019 - Šumperský aerobik získává body po celé republice -...

Počasí

Zataženo

26.03.2019 - Úterý

Teplota: 10 / 2 - Zataženo

Zataženo

27.03.2019 - Středa

Teplota: 8 / 1 - Zataženo

Vánoční charitativní akce vynesla přes tři miliony korun

28. února 2019 - 15:32

Zpět na seznam článků

Na podporu Hemato-onkologického oddělení Dětské kliniky FN Olomouc

Vánoční charitativní akce vynesla přes tři miliony korun

ilustrační snímek zdroj: FN OL

Rekordní výtěžek opět zaznamenal charitativní prodej vánočních hvězd, který již od roku 1998 pořádá obecně prospěšná společnost Šance Olomouc. Na podporu Hemato-onkologického oddělení Dětské kliniky Fakultní nemocnice Olomouc se před vánočními svátky podařilo získat přes tři miliony korun.

Květiny bylo možné koupit nejen v Olomouci, ale také v řadě dalších měst na Moravě i v Čechách. „Vánoční hvězda se stala symbolem nejkrásnějších svátků v roce i v naší republice. Má přinášet lásku a klid do rodiny. Pro těžce nemocné malé pacienty se živá květina stala navíc symbolem mnohem důležitějším, protože jim pomáhá na jejich cestě za zdravím. A nás nesmírně těší, že tato forma pomoci nemocným dětem má stále větší odezvu veřejnosti. Všem dárcům děkujeme za podporu,“ uvedla ředitelka sdružení Šance Olomouc Herta Mihálová.

Jako v předchozích letech Šance využije výtěžek ze sbírky na různé formy podpory Hemato-onkologického oddělení Dětské kliniky FN Olomouc. „Financujeme z něj například rekondiční pobyty, kterými je sledována integrace těžce nemocných dětí do života, cílené posílení psychické, fyzické i sociální kondice, edukace pacientů a také aktivity, které naplní volný čas hospitalizovaných dětí a podpoří jejich psychickou a duševní relaxaci,“ přiblížila Herta Mihálová.

Na Hemato-onkologickém oddělení se léčí děti s nádorovými onemocněními krvetvorby, jako jsou leukémie či lymfomy. Malí pacienti zde v průměru stráví osm měsíců. Oddělení má nadregionální význam. Je moravským referenčním centrem, které se podílí na léčbě nádorových onemocnění u dětí z Olomouckého a Zlínského kraje a poskytuje diagnostiku dětem z Moravskoslezského kraje. Podle posledních statistik se odborníkům z olomoucké Dětské kliniky daří zcela vyléčit v průměru devadesát procent dětských pacientů s maligním onemocněním krvetvorby. Jejich výsledky jsou uznávány nejen v České republice, ale také v zahraničí.

S prodejem vánočních hvězd pro dobročinné účely začalo sdružení Šance v roce 1998. Tehdy se podařilo získat necelých šedesát tisíc korun. Od té doby se částka s drobnými výkyvy rok od roku zvyšuje. Tohoto neuvěřitelného výsledku dosahuje sdružení jen díky vybudované síti spolupracovníků, kteří takřka za tři týdny trvání prodeje vánočních hvězd rozvezou a předají přes padesát šest tisíc kurů živých květin lidem a organizacím, kteří se do tradiční předvánoční sbírky zapojí.

Autor: red., A. Fritcher

Fotogalerie

ilustrační snímek            zdroj: FN OL

Související články

Další články z rubriky

Nejlepší realizace pozemkových úprav byly oceněny

Nejlepší realizace pozemkových úprav byly oceněny

Ve 12. ročníku soutěže Žít krajinou

Lesní porosty od pradávna nazýváme jako ,,plíce planety“

Lesní porosty od pradávna nazýváme jako ,,plíce planety“

Ve skutečnosti stejně dobře fungují i jako super-efektivní klimatizace a obrovská zásobárna vody

VIDEO. Seniorská obálka může zachránit život

VIDEO. Seniorská obálka může zachránit život

Prvním krajem, který ji v loňském roce zavedl, byl Jihomoravský. Postupně se zapojují další kraje. Nově i...

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.