Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 09. července 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Policie v kraji kontrolovala nákladní vozidla a autobusy

09.07.2020 - Policie v kraji kontrolovala nákladní vozidla a autobusy -...

Počasí

09.07.2020 - Čtvrtek

Teplota: 17 / 13 - obcasny-Déšť

10.07.2020 - Pátek

Teplota: 28 / 15 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Vánoční hvězda a Věncování

17. listopadu 2019 - 08:25

Zpět na seznam článků

Pomohou malým pacientům Dětské kliniky FN Olomouc

Vánoční hvězda a Věncování

Vánoční hvězda a Věncování zdroj foto: FNOL

Přípravy na dvě tradiční charitativní akce vrcholí v těchto dnech na Dětské klinice FN Olomouc. Od 18. listopadu budou přímo na klinice v prodeji adventní věnce a věnečky, které vytvoří nemocné děti, jejich rodiče, sestřičky a další dobrovolníci v rámci Věncování. Od 19. listopadu pak obecně prospěšná společnost Šance bude do řady měst celé České republiky distribuovat pryšec nádherný, tedy vánoční hvězdu. Výtěžek z obou dobročinných akcí pomůže nemocným dětem a jejich rodinám.

Zdravotnický personál, děti z Hemato-onkologického oddělení 21B, jejich rodiče a řada dalších dobrovolníků včetně zkušených floristů se k výrobě adventních věnců a vánočních ozdob schází v suterénu Dětské kliniky již jednadvacet let. „Přicházejí i lidé, kteří se o naší akci dozvěděli ze sociálních sítí nebo internetu a prostě jen chtějí pomoci. Všem jsme nesmírně vděční,“ děkuje dětská sestra a koordinátorka akce Pavla Medková. „Věncování ale rozhodně není o jednotlivcích, nýbrž o fantastické partě sestřiček, rodičů, dětí a dalších dobrovolníků. Jsou to dva vyčerpávající týdny, ale jejich výsledek pokaždé nesmírně potěší jak děti, tak nás, kteří o ně na oddělení pečujeme,“ dodává Medková a zdůrazňuje, že akce by se nemohla konat bez významné podpory vedení Dětské kliniky a sdružení Šance.

Vánoční hvězda a Věncování zdroj foto: FNOL

Vánoční hvězda a Věncování zdroj foto: FNOL

„Originální výrobky si můžete zakoupit v galerii Dětské kliniky od 18. do 29. listopadu, a to v době od 8 do 17 hodin. Výtěžek z Věncování, který vloni činil více než 200 tisíc korun, poslouží i tentokrát nejen k potěše a radosti malých pacientů, ale také k pomoci jejich rodinám v těžké sociální situaci,“ uvedl tiskový mluvčí FN Olomouc Adam Fitscher.

Vánoční hvězda a Věncování zdroj foto: FNOL

Vánoční hvězda a Věncování zdroj foto: FNOL

Vánoční hvězda a Věncování zdroj foto: FNOL

Charitativní sbírka Vánoční hvězda pomáhá malým pacientům Dětské kliniky FN Olomouc a jejich rodinám již  dvaadvacet let. „Vánoční hvězda se stala symbolem nejkrásnějších svátků v roce i v naší republice. Má přinášet lásku a klid do rodiny. Pro těžce nemocné malé pacienty se živá květina stala navíc symbolem mnohem důležitějším, protože jim pomáhá na jejich cestě za zdravím. To je ostatně i motto naší sbírky: Kupte si vánoční hvězdu a celé Vánoce vás bude hřát pocit, že jste pomohli nemocným dětem,“ vyzývá ředitelka pořádajícího Šance Olomouc Herta Mihálová. „Vánoční hvězdu si zájemci mohou zakoupit od 19. listopadu do 10. prosince na různých místech České republiky.

Vánoční hvězda a Věncování zdroj foto: FNOL

 V Olomouckém kraji pak v Olomouci, Prostějově, Přerově a Zábřehu. Cena květiny bude stejná jako vloni, tedy  sto korun (pro školy i malé padesát korun),“ přiblížil Adam Fritscher.

Vánoční hvězda a Věncování zdroj foto: FNOL

Na Hemato-onkologickém oddělení se léčí děti s nádorovými onemocněními krvetvorby, jako jsou leukémie či lymfomy. Malí pacienti zde v průměru stráví osm měsíců. „Oddělení má nadregionální význam. Je moravským referenčním centrem, zajišťuje diagnostiku pacientů i pro pracoviště v Ostravě a podílí se na léčbě nádorových onemocnění u dětí, které se léčí na dětské onkologii v Brně,“ doplnila Herta Mihálová.

Podle posledních statistik se odborníkům  z olomoucké Dětské kliniky daří zcela vyléčit v průměru devadesát procent dětských pacientů s maligním onemocněním krvetvorby. Jejich výsledky jsou uznávány nejen v České republice, ale také v zahraničí. „Čistý výtěžek z prodeje vánočních hvězd v loňském roce činil více než tři miliony korun. Více než šest set dobrovolníků rozvezlo  a prodalo bezmála 57 tisíc vánočních hvězd ve 156 městech a obcích České republiky,“ dodal Adam Fritscher.

Veřejná prodejní místa sbírky Vánoční hvězda v Olomouci:

• Dětská galerie na Dětské klinice (po celou dobu trvání sbírky)

• Mamma centrum, ul. Nezvalova 1 (po celou dobu trvání sbírky)

• Galerie Caesar, Horní náměstí (po celou dobu trvání sbírky)

• Hravá korálkarna, Dolní náměstí (po celou dobu trvání akce)

• Teoretické ústavy LF UP (5. – 6. prosince)

• Galerie Šantovka (1. prosince)

• City Olomouc (1. prosince)

• OC Haná (1. prosince)

Autor: red., A. Fritscher, zdroj foto: FNOL

Fotogalerie

Vánoční hvězda a Věncování        zdroj foto: FNOL

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.