Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 08. července 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Kraj láká na dovolenou v Jeseníkách a na Hané

08.07.2020 - Kraj láká na dovolenou v Jeseníkách a na Hané - Všude...

Počasí

08.07.2020 - Středa

Teplota: 18 / 10 - obcasny-Déšť

09.07.2020 - Čtvrtek

Teplota: 16 / 12 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Vánoční koncert Janka Ledeckého

19. listopadu 2016 - 13:46

Zpět na seznam článků

V rámci jubilejního vánočního turné zazpívá i v Šumperku

Klasické vánoční písničky, ale i hity jako Budu všechno, co si budeš přát, Proklínám nebo Pěkná, pěkná, pěkná a samozřejmě Sliby se maj plnit o Vánocích. To je program, se kterým populární zpěvák Janek Ledecký dokáže vždy před Vánocemi vyprodávat sály v Česku. Na sklonku letošního roku se s populárním programem vrátí do českých měst po dvacáté.

Při této příležitosti zavítá ve středu 14. prosince také do Šumperka. Vánoční turné nabízí sérii koncertů s pravou sváteční atmosférou. Ani letošní rok se tradice nezmění. V každém městě navíc přivítáme speciální hosty - přední český smyčcový kvartet M. Nostitz Quartet, baskytaristu Davea Mendéze a bubeníka Hanze Sedláře. „Za jejich hudebního doprovodu návštěvníci koncertu uslyší všechny zásadní hity, můžete se proto těšit na nezapomenutelný kulturní zážitek,“ uvádí produkční domu kultury Michaela Horáková.

Janek Ledecký zdroj: D.K.

Navíc letos uplyne i dvacet let od vydání alba Sliby se maj plnit o Vánocích a devět dalších. Na jednotlivých zastávkách turné bude navíc možné koupit i reedici této nahrávky. „Toto sváteční album vyšlo v roce 1996 a je pravda, že od té doby před svátky vždycky vyrážím na turné. Je to komorní záležitost, hraju na něm deset vánočních písniček, a pak dalších patnáct, na které moji fanoušci čekají. Dojde však i na skladby, které jindy nehrávám, třeba na Dylana a Stinga,“ popisuje zpěvák a vzpomíná i na to, jak legendární vánoční písnička vznikla. „Pamatuju si to úplně přesně. Vydavatelská společnost po mně chtěla skladbu na vánoční kompilaci. Řekl jsem, že abych ji napsal, potřebuju nejdřív tu vánoční atmosféru znovu prožít. Poprosil jsem vydavatele, aby se ozvali po svátcích, že ji budu mít hotovou,“ říká Janek Ledecký s tím, že jak už to bývá, píseň nebyla hotová ani v únoru. „Čas běžel, pomalu se blížil termín nahrávání kompilace, a tak za mnou v srpnu oba šéfové labelu dorazili na chalupu. Bylo asi třicet stupňů a oni mi nosili pod slunečník vinné střiky tak dlouho, dokud jsem písničku Sliby se maj plnit o Vánocích nenapsal,“ doplňuje s úsměvem Ledecký, kterého dvacetiletý zájem o jeho koncerty těší. Bývají totiž často dlouho dopředu beznadějně vyprodané.

Janek Ledecký zdroj: J.L.

Koncertu Janka Ledeckého se dočkáte ve středu 14. prosince od sedmi večer ve velkém sále domu kultury. Vstupenky lze zakoupit v ceně 270, 320 a 370 korun. Online rezervace vstupenek ZDE

Autor: red., d.k., M. Horáková

Fotogalerie

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.