Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 20. ledna 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Sportovce Olomouckého kraje vede olympijský medailista

20.01.2020 - Sportovce Olomouckého kraje vede olympijský medailista -...

Počasí

20.01.2020 - Pondělí

Teplota: 3 / -1 - SkoroJasno

21.01.2020 - Úterý

Teplota: -1 / -3 - Mlha

Zde je místo pro Vaši reklamu

Vánoční trhy na Točáku v Šumperku

25. listopadu 2011 - 09:57

Zpět na seznam článků

Štoly z Bad Hersfeldu, horký punč a vánoční atmosféra

Vánoční trhy na Točáku v Šumperku

Točák v Šumperku zdroj:sumperk.cz

Tradičně v prosinci se uskuteční vánoční trhy na „Točáku“,kterou budou otevřeny denně od 9 do 20 hodin od pondělí 5. prosince do pátku 23. prosince. Kromě tradičních specialit se návštěvníci dočkají předvedení kovářského řemesla nebo štol z Bad Hersfeldu.

Kromě punče, medoviny, svařeného vína a grilovaných specialit bude největším tahákem trhů na Točáku vánoční štola, kterou pro Šumperany napečou v partnerském městě Bad Hersfeld. „Štoly se budou prodávat 9. prosince od rána. Každoročně je o ně velký zájem, takže se vyprodají během pátku. Pokud by přece jenom zůstaly, bude možné si je zakoupit při sobotním prodeji. Důvodem jejich rychlého prodeje je kromě chuti i fakt, že výtěžek z prodeje putuje na konto potřebných organizací,“ říká k prodeji štol organizátorka vánočních trhů Libuše Harbichová z oddělení kultury a vnějších vztahů MěÚ Šumperk.  Na Točáku nebudou chybět svíčky, jmelí, vánoční stromy, kožešiny, proutěné krbové koše, domácí sýry nebo oříšky. „Točák i nám. Míru ozdobí smrky, které pocházejí ze Šumperka. U radnice bude vztyčen strom velikosti deset metrů a na Točáku přibližně šestimetrový. Stromy se poprvé rozsvítí 1. prosince,“ dodává na závěr Harbichová.

 

 

Autor: red., K. Navrátil

Fotogalerie

Točák v Šumperku                  zdroj:sumperk.cz

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.