Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 15. dubna 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Nová aplikace sdílí informace o zřizovaných organizacích

15.04.2024 - Nová aplikace sdílí informace o zřizovaných...

Počasí

15.04.2024 - Pondělí

Teplota: 15 / 11 - obcasny-Déšť

16.04.2024 - Úterý

Teplota: 12 / 7 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Varhany v Šumperku rozezní dáma

26. března 2022 - 11:33

Zpět na seznam článků

Pozvánka Klasika Viva

Varhany v Šumperku rozezní dáma

varhanistka Daniela Valtová Kosinová zdroj foto: KV

Přední česká varhanistka Daniela Valtová Kosinová vdechne život varhanním píšťalám v šumperském Klášterním kostele v pondělí 28. března a o den později v jesenické Kapli.

V Šumperku připomene sílu duchovní hudby období baroka a zahraje skladby J. S. Bacha, G. Muffatta, D. Buxtehudeho, B. M. Černohorského a dalších. Pro Jeseník vybrala ukázky z  romantismu a hudební moderny od L. Boëllmanna, C. Francka,  L. Janáčka, B. Martinů a O. Máchy. „Varhany jsme v našem cyklu již dlouho neslyšeli. Přitom nástroje v Klášterním kostele i v Kapli jsou v perfektním stavu a nádherně zní. Pozvat Danielu Valtovou Kosinovou jsem chtěl již dávno. Je to vynikající umělkyně a varhany si můžeme po odmlce opět dopřát,“ říká pořadatel Klasika Viva Roman Janků.

Absolventka pražské AMU a vedoucí klávesových nástrojů Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK již úspěšně koncertovala na mnoha zahraničních pódiích, včetně newyorské Carnegie Hall. Spolu s fenomenální anglickou trumpetistkou Alison Balsom vystoupila na společném recitálu v rámci Pražského jara. Nejčastěji však spolupracuje se svou sestrou, mezzosopranistkou Jarmilou Kosinovou či s hercem Janem Potměšilem.

Autor: red., Štěpánka Šoupalová, zdroj foto: KV

Fotogalerie

 varhanistka Daniela Valtová Kosinová    zdroj foto: KV
varhanistka Daniela Valtová Kosinová    zdroj foto: KV

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.