Nemocnice Šumperk - lékárna
Zde je místo pro Vaši reklamu
FOTO
Pátek 20. září 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Jazz bude znít Zábřehem

20.09.2019 - Jazz bude znít Zábřehem - Laura a její tygři, Felix...

Počasí

20.09.2019 - Pátek

Teplota: 15 / 4 - Oblačno

21.09.2019 - Sobota

Teplota: 16 / 6 - Jasno

plavání

Vážná dopravní nehoda uzavřela na několik hodin dálnici D35

12. června 2019 - 08:45

Zpět na seznam článků

Zraněno bylo osmnáct osob

Vážná dopravní nehoda uzavřela na několik hodin dálnici D35

zásah hasičů DN na dálnici D35 zdroj foto: HZS OLK

V úterý 11. února krátce po patnácté hodině odpoledne přijala policie  oznámení o vážné dopravní nehodě, ke které došlo na 250. km dálnice D35 ve směru z Olomouce na Mohelnici.

Došlo ke střetu autobusu přepravujícího převážně nezletilé cestující s kamionem odstaveným u krajnice. „Veškeré příčiny, okolnosti a souvislosti, za kterých k této dopravní nehodě došlo, jakož i míra zavinění obou řidičů, jsou předmětem dalšího šetření policistů,“ uvedla tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Jiřina Vybíhalová.

DN na D35 zdroj foto: HZS OLK

Na místo události bylo ihned vysláno sedm výjezdových skupin ZZS OK včetně letecké záchranné služby a dva vozy dopravní zdravotní služby. „Ještě před dosažením místa nehody byly aktivovány, s předpokladem směřování do specializovaných center, další dvě letecké záchranné služby, tj. Ostrava a Brno, které rovněž mířily na místo události. Po rekognoskaci a úvodním třídění pacientů byly na základě charakteru zraněných LZS Ostrava a Brno odvolány a záchranáři na místě pokračovali v poskytování přednemocniční neodkladné péče u zraněných osob. Celkově bylo ošetřeno osmnáct zraněných, přičemž poranění všech nezletilých pacientů byla lehčího charakteru, jednalo se zejm. o pohmožděniny a odřeniny. Další zranění byly středního a jeden pacient vážného charakteru. Všichni poranění byli transportováni do Fakultní nemocnice Olomouc ve stabilním stavu bez ohrožení základních životních funkcí,“uvedl tiskový mluvčí ZZS Olomouckého kraje Pavel Lampa.

Operační středisko HZS Olomouckého kraje k pomoci ihned vyslalo čtyři jednotky. „Z centrální stanice v Olomouci jednotku doplnil i speciál se zdravotnickým přívěsem. K místu rovněž vyrazila profesionální jednotka stanice Litovel a dvě dobrovolné Náměšť na Hané a Senice na Hané,“ uvedl tiskový mluvčí HZS Olomouckého kraje Zdeněk Hošák.

DN na D35 zdroj foto: HZS OLK

Hasiči po příjezdu ihned zahájili záchranné práce, řidiče autobusu vyprostili a předali do péče posádkám ZZS. „Pro zbylé cestující byl vyslán evakuační, hasičský autobus. Ten je poté přepravil do místa, odkud původně cestovaly, přesněji do Prostějova. K události vzhledem k vážnosti byl také vyslán krizový intervent hasičů. Jednotky souběžně místo události protipožárně zabezpečili a provedli další nutné úkony“, upřesnil Zdeněk Hošák.

Nezraněné osoby byly z místa nehody přepraveny náhradním autobusem. „K zajištění prvotní psychologické pomoci jak účastníkům nehody, tak jejich rodinným příslušníkům, bylo vysláno také několik krizových interventů z řad policie,“ informovala Jiřina Vybíhalová.

Po dobu šetření veškerých okolností nehody byla dálnice uzavřena. Policisté prováděli odklon dopravy sjezdem na Litovel. K plnému obnovení provozu došlo krátce po dvacáté hodině.

AKTUALIZOVÁNO: V autobuse cestovalo vedle řidiče dalších sedmadvacet cestujících, z toho dva dospělí a pětadvacet nezletilých osob. „Řidič nákladního vozidla se podrobil dechové zkoušce, která vyloučila, že by byl ovlivněn alkoholickými nápoji. Případné ovlivnění řidiče autobusu zjišťujeme. Jak autobus, tak nákladní vůz policisté zajistili k dalšímu opatření,“ uvedla policejní mluvčí.

Hmotná škoda, která při nehodě vznikla, byla předběžně vyčíslena na půl milionu korun. „Zahájili jsme úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti,“ upřesnila Jiřina Vybíhalová.

Autor: red., pis., P. Lampa, zdroj foto: HZS OLK

Fotogalerie

zásah hasičů DN  na dálnici D35        zdroj foto: HZS OLK

Další články z rubriky

Dlouhé stráně získaly cenu Olomouckého kraje

Dlouhé stráně získaly cenu Olomouckého kraje

Za přínos pro životní prostředí

Dvacátý ročník Výstavy hub v Šumperku přinesl i nejedno ohlédnutí

Dvacátý ročník Výstavy hub v Šumperku přinesl i nejedno ohlédnutí

„Za dvacet let výstavu navštívilo přibližně deset tisíc návštěvníků,“ říká její kurátorka RNDr....

Muž ze Zábřežska pěstoval konopí na zahradě u rodinného domu

Muž ze Zábřežska pěstoval konopí na zahradě u rodinného domu

Rostliny sušil v obývacím pokoji ve skříni

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.