Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 05. srpna 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Horská výzva nadchne v Jeseníkách

04.08.2020 - Horská výzva nadchne v Jeseníkách - Letos premiérově...

Počasí

05.08.2020 - Středa

Teplota: 22 / 14 - Zataženo

06.08.2020 - Čtvrtek

Teplota: 27 / 14 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Veletrh v Praze pomůže studentům najít práci

24. února 2016 - 09:32

Zpět na seznam článků

Návštěvníci mohou využít i možnosti spolupráce při psaní svých bakalářských a diplomových prací

Veletrh v Praze pomůže studentům najít práci

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Více než osm desítek zaměstnavatelů se představí na už čtvrtém ročníku veletrhu pracovních příležitostí. Ten proběhne na půdě České zemědělské univerzity v Praze v prostorách Mezifakultního centra environmentálních věd ve čtvrtek 25. února mezi desátou a patnáctou hodinou. Letos poprvé se akce zúčastní také Úřad práce ČR.

Veletrh je určen studentům a absolventům, kteří hledají pracovní uplatnění. Na jednom místě budou mít možnost setkat se s řadou zaměstnavatelů působících v širokém spektru oborů a shlédnout prezentaci jejich činnosti. „Společnosti zájemcům nabídnou nejen klasický pracovní poměr, ale také krátkodobé brigády, stáže či trainee programy. Ty jsou určeny studentům posledních ročníků vysokých škol. Mladí lidé během nich zpravidla procházejí několik oddělení v konkrétní firmě a zaměstnavatel si je může vyzkoušet a tzv. vychovat dle svých potřeb,“ vysvětluje tisková mluvčí úřadu Kateřina Beránková.

Návštěvníci veletrhu mohou využít i možnosti spolupráce při psaní svých bakalářských a diplomových prací, absolvovat informativní přednášky či navázat se zástupci společností tolik potřebné osobní kontakty v rámci networkingu.

Své zástupce bude mít na místě i úřad práce. Budou mezi nimi poradci, kteří jsou zapojeni v projektu Eures. „Naši specialisté pomohou zájemcům s orientací na trhu práce. Lidé se od nich dozvědí, o jaké profese je největší zájem, co zaměstnavatelé od nových zaměstnanců očekávají a jaké jsou jejich požadavky na dovednosti či znalosti. Pomohou jim i se sestavením životopisu či motivačního dopisu. V neposlední řadě se studenti mohou ptát poradců na možnosti práce v zahraničí a podmínky pro její získání v konkrétní zemi,“ vysvětluje ředitelka krajské pobočky úřadu Blanka Havlík.

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Těm, kteří mají vážný zájem získat nové zaměstnání, doporučuje mluvčí Beránková, aby si s sebou vzali občanský průkaz a také životopis, eventuálně další doklady o dosaženém vzdělání či předchozí praxi.

Autor: red., K. Beránková

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Burgenland 2020 II

Burgenland 2020 II

Fotek: 41
Přidáno: 04.08.2020

Burgenland 2020 I

Burgenland 2020 I

Fotek: 43
Přidáno: 04.08.2020

Den s Horskou službou

Den s Horskou službou

Fotek: 34
Přidáno: 20.07.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.