Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 21. května 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Škoda přes půl milionu korun vznikla při dopravních nehodách na Šumpersku

21.05.2019 - Škoda přes půl milionu korun vznikla při dopravních...

Počasí

21.05.2019 - Úterý

Teplota: 18 / 11 - Oblačno

22.05.2019 - Středa

Teplota: 14 / 11 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Velikonoční slavnosti v Jeseníku pokračují

08. dubna 2019 - 10:20

Zpět na seznam článků

Letošní novinkou je Soutěž o nejvypečenějšího beránka

Velikonoční slavnosti v Jeseníku pokračují

ilustrační snímek zdroj foto: archiv Sudetikus

Již počtvrté oslaví Jeseník svátky jara na Velikonoční slavnosti na Masarykově náměstí v sobotu 13. dubna od deseti do sedmnácti hodin. Jako tradičně budou součástí trhy s regionálními produkty a velikonočními výrobky. Nebude chybět ani bohatý kulturní program a jarní tvořivé dílničky.

Novinkou letošního roku je Soutěž o nejvypečenějšího beránka. „Na pódiu se Vám představí šikovné děti z jesenických školek, místní pěvecké sbory a folklórní soubory. Těšit se můžete na hosty z Brna, skvělého violoncellistu Pavla Čadka s kapelou. Zároveň se návštěvníci dovědí více o velikonočních tradicích nebo si vytvoří krásné velikonoční dekorace,“ láká na program Martina Seidlerová, předsedkyně spolu Sudetikus, který slavnost pořádá.

pozvánka zdroj: Sudetikus

Dopolední program připraví pět mateřských škol z Jeseníku. Ve třech blocích vystoupí sbor Jesen, následovat bude taneční vystoupení folklorního souboru Trnka. Vystoupení místních zakončí Komorní sbor Florian. Hřebem odpoledního programu bude brněnská návštěva: Pavel Čadek a Úcellová skupina.

Novinkou letošního roku je Soutěž o nejvypečenějšího beránka, kterého mohou zájemci přinést v sobotu 13. dubna do čtrnácti hodin na infostánek spolku. Další velikonoční soutěže budou připraveny po celý den přímo na místě, stejně jako tvoření velikonočních ozdob. „Naším cílem je udržet tradici této krásné jarní slavnosti, kterou se snažíme každoročně oživit náměstí a vytvořit z něj příjemné místo, kde lidé dobře nakoupí, něco nového se dozvědět dozví nebo naučit naučí a strávit stráví příjemný čas s přáteli,“ dodává pořadatelka s tím, že stejně jako v loňských letech se na náměstí uskuteční farmářské trhy.: „Ze slavností letos chystáme až podzimní Dýňovou, pozvat ale můžeme na druhý ročník série akcí Park žije! ve Smetanových sadech,“ uvedla Seidlerová.

Autor: red., M. Turková

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: archiv Sudetikus

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Mikulov bavil Šumperk I.

Mikulov bavil Šumperk I.

Fotek: 36
Přidáno: 13.05.2019

Mikulov bavil Šumperk II.

Mikulov bavil Šumperk II.

Fotek: 42
Přidáno: 13.05.2019

Velikonoce na zámku Velké Losiny

Velikonoce na zámku Velké Losiny

Fotek: 23
Přidáno: 20.04.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.