Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 29. května 2023 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Mohelnický bagr opět přilákal zloděje

29.05.2023 - Mohelnický bagr opět přilákal zloděje - Auto není...

Počasí

29.05.2023 - Pondělí

Teplota: 23 / 7 - SkoroJasno

30.05.2023 - Úterý

Teplota: 20 / 12 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Velikonoční slavnosti v Jeseníku pokračují

08. dubna 2019 - 10:20

Zpět na seznam článků

Letošní novinkou je Soutěž o nejvypečenějšího beránka

Velikonoční slavnosti v Jeseníku pokračují

ilustrační snímek zdroj foto: archiv Sudetikus

Již počtvrté oslaví Jeseník svátky jara na Velikonoční slavnosti na Masarykově náměstí v sobotu 13. dubna od deseti do sedmnácti hodin. Jako tradičně budou součástí trhy s regionálními produkty a velikonočními výrobky. Nebude chybět ani bohatý kulturní program a jarní tvořivé dílničky.

Novinkou letošního roku je Soutěž o nejvypečenějšího beránka. „Na pódiu se Vám představí šikovné děti z jesenických školek, místní pěvecké sbory a folklórní soubory. Těšit se můžete na hosty z Brna, skvělého violoncellistu Pavla Čadka s kapelou. Zároveň se návštěvníci dovědí více o velikonočních tradicích nebo si vytvoří krásné velikonoční dekorace,“ láká na program Martina Seidlerová, předsedkyně spolu Sudetikus, který slavnost pořádá.

pozvánka zdroj: Sudetikus

Dopolední program připraví pět mateřských škol z Jeseníku. Ve třech blocích vystoupí sbor Jesen, následovat bude taneční vystoupení folklorního souboru Trnka. Vystoupení místních zakončí Komorní sbor Florian. Hřebem odpoledního programu bude brněnská návštěva: Pavel Čadek a Úcellová skupina.

Novinkou letošního roku je Soutěž o nejvypečenějšího beránka, kterého mohou zájemci přinést v sobotu 13. dubna do čtrnácti hodin na infostánek spolku. Další velikonoční soutěže budou připraveny po celý den přímo na místě, stejně jako tvoření velikonočních ozdob. „Naším cílem je udržet tradici této krásné jarní slavnosti, kterou se snažíme každoročně oživit náměstí a vytvořit z něj příjemné místo, kde lidé dobře nakoupí, něco nového se dozvědět dozví nebo naučit naučí a strávit stráví příjemný čas s přáteli,“ dodává pořadatelka s tím, že stejně jako v loňských letech se na náměstí uskuteční farmářské trhy.: „Ze slavností letos chystáme až podzimní Dýňovou, pozvat ale můžeme na druhý ročník série akcí Park žije! ve Smetanových sadech,“ uvedla Seidlerová.

Autor: red., M. Turková

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: archiv Sudetikus

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.