Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 18. května 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Nové příměstské tábory v Šumperku

18.05.2022 - Nové příměstské tábory v Šumperku - Dům kultury...

Počasí

18.05.2022 - Středa

Teplota: 18 / 6 - SkoroJasno

19.05.2022 - Čtvrtek

Teplota: 21 / 5 - Jasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Velikonoční svátky byly na silnicích v kraji klidné

19. dubna 2022 - 18:20

Zpět na seznam článků

Sdělila policie

Velikonoční svátky byly na silnicích v kraji klidné

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Minulý týden policie veřejnost informovala o plánované preventivní bezpečnostní akci v období Velikonočních svátků. Mimo jiné policisté motoristy upozorňovali, že se zaměří na dodržování předepsané rychlosti a také zdali neřídí pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky. „I přes naše upozornění jsme se v průběhu svátků setkali s opilými řidiči a řada motoristů překročila nejvyšší povolenou rychlost. V Olomouckém kraji jsme vyjížděli k třiceti devíti dopravním nehodám. Při nich bylo lehce zraněno devatenáct osob. Nikdo neutrpěl těžké anebo smrtelné zranění,“ uvedl tiskový mluvčí policie Olomouckého kraje Libor Hejtman.

Policisté od 14. do 18. dubna zkontrolovali přes tisíc vozidel v Olomouckém kraji. Zjistili 207 dopravních přestupků, z nichž 195 vyřešili příkazem na místě v celkové výši 100 tisíc korun. „Nejčastějším přestupkem bylo nedodržení maximální povolené rychlosti, které překročilo sedmdesát osm řidičů. Téměř třicet motoristů jelo po dálnici bez zaplacené dálniční známky a dvaadvacet jich užilo k jízdě vozidlo v nevyhovujícím technickém stavu. Další přestupky se týkaly nepoužití bezpečnostních pásů, držení telefonu nebo jiného hovorového zařízení při jízdě či nepoužití zádržného systému. Policisté přistihli sedm řidičů pod vlivem alkoholu a dva pod vlivem jiné návykové látky,“ informoval mluvčí Hejtman.

statistika

Policie upozorňuje řidiče, že v obdobných bezpečnostních akcích bude pokračovat i nadále. „Počet dopravních nehod v porovnání s předchozím rokem je dvojnásobný, ale musíme si uvědomit, že v uplynulém roce platila opatření v souvislosti s virem Covid-19 a koledníci museli zůstat doma,“ dodal mluvčí.

Autor: red., pis - L. Hejtman

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Kapela Jelen v Šumperku

Kapela Jelen v Šumperku

Fotek: 67
Přidáno: 23.04.2022

Princezky a princezny v silničním muzeu

Princezky a princezny v silničním muzeu

Fotek: 39
Přidáno: 15.04.2022

Velikonoce na Zámečku ve Vikýřovicích

Velikonoce na Zámečku ve Vikýřovicích

Fotek: 68
Přidáno: 11.04.2022

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.