Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 20. dubna 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Držitelé krajských cen v oblasti kultury

19.04.2024 - Držitelé krajských cen v oblasti kultury - Opera,...

Počasí

20.04.2024 - Sobota

Teplota: 9 / 3 - obcasny-Déšť

21.04.2024 - Neděle

Teplota: 6 / 1 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Velikonoční tradice ožívají

27. března 2024 - 14:08

Zpět na seznam článků

Pozvánka na speciální program

Velikonoční tradice ožívají

Velikonoční tradice ožívají zdroj foto: VM Olomouc

Svátky jara jsou tady a s nimi i speciální program na Zámku Čechy pod Kosířem a v Arboretu Bílá Lhota. Přivítejte s námi probouzející se přírodu, potěšte se pohledem na živá zvířata, otestujte svoji zdatnost v lanové soutěži nebo si upleťte vlastní pomlázku. Na kouzelných místech, která se po zimě ožívají, vám splníme každé velikonoční přání.

Zámek Čechy pod Kosířem obklopený parkem nedaleko Prostějova láká od 29. března do 1. dubna na aktivity pro celou rodinu. Těšte se na klasické i hrané prohlídky, pátrací hru v parku, zaječí foto point, ale i tvůrčí dílničky v Hanácké ambasádě, kde si navíc můžete koupit něco na památku a podpořit tak regionální řemeslníky. "Na Velikonocích u nás na zámku mám rád nadšení lidí po "zimním spánku" nabuzených nejen na poznávání, ale doslova hltání jarních vjemů, kterých je zámek a náš park vskutku plný. Osobně se těším na nově otevřenou výstavu "Pověsti v komiksu", která hravou formou přiblíží dosud spíše neznámou historii zámku a jeho okolí, " zve na bohatý program kastelán Martin Váňa.

Pokud máte rádi překvapení, pak si nenechte ujít návštěvu Arboreta Bílá Lhota nedaleko Litovle, kde se velikonoční radovánky konají v sobotu 30. března. Nejenže se můžete inspirovat ukázkami zdobení kraslic, ale dokonce si pohladit ovečku s jehňátky a další zvířata ze záchranné stanice Pateřín. „ Letošním velikonočním překvapením bude vypouštění nových ryb do rybníka. A nejen to! Pro návštěvníky také otevřeme zemědělské expozice, kde si mohou koupit letničky z naší vlastní produkce. Děti jistě potěší obří pískoviště,“ láká do arboreta jeho správkyně Barbora Součková.

Chybět nebude ani oblíbený jarmark, který obohatí nové stánky. Věděli jste, že v arboretu se nachází tři sta druhů vzácných dřevin-listnaté, jehličnaté a stále zelené dřeviny ze Severní Ameriky, Japonska, Číny a dalších zemí? Ideální místo pro relaxaci, nemyslíte?

Autor: red., Martina Vysloužilová, zdroj foto: VM Olomouc

Fotogalerie

Velikonoční tradice ožívají          zdroj foto: VM Olomouc
Velikonoční tradice ožívají          zdroj foto: VM Olomouc
Velikonoční tradice ožívají          zdroj foto: VM Olomouc
Velikonoční tradice ožívají          zdroj foto: VM Olomouc

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.