Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 13. listopadu 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Zimní příhody Včelích medvídků

12.11.2019 - Zimní příhody Včelích medvídků - Připravilo Divadlo...

Počasí

13.11.2019 - Středa

Teplota: 6 / 3 - obcasny-Déšť

14.11.2019 - Čtvrtek

Teplota: 7 / 2 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Velké Losiny budou o víkendu patřit folkloru

10. května 2012 - 22:08

Zpět na seznam článků

Celostátní soutěže dětských zpěváků lidových písní Zpěváček 2012

Velké Losiny budou o víkendu patřit folkloru

Velké Losiny budou o víkendu patřit folkloru zdroj foto:Ok

Již tento pátek 11. května zazní ve Velkých Losinách první tóny Brněnského rozhlasového orchestru lidových nástrojů. Jeho koncertem „Květnová fontána folkloru“ v lázeňském domě Eliška bude slavnostně zahájen svátek dětského zpěvu – finálová přehlídka Celostátní soutěže dětských zpěváků lidových písní Zpěváček 2012.

1405_1605_10 ZPĚVÁČEK - V. Losiny 000 (596)

Ze třinácti regionálních kol Čech, Moravy a Slezska nominovali porotci 50 nejlepších, kteří budou v údolí řeky Desné soutěžit o tituly Zlatý, Stříbrný a Bronzový Zpěváček, Cenu Jaroslava Juráška a několik prestižních ocenění patronů a hlavních pořadatelů. Semifinálová kola se konají v sobotu 12. května v 10 a 14 hodin v Termálních lázních Velké Losiny, výsledky soutěže budou vyhlášeny v neděli 13. května ve 14 hodin na závěrečném koncertu. Soutěžící děti na semifinále i finále doprovází Brněnský rozhlasový orchestr lidových nástrojů (BROLN) s primášem Františkem Černým a Lidová hudba souboru Gaudeamus VŠE v Praze pod vedením Marka Janaty.

Soutěž Zpěváček je svým žánrovým zaměřením a rozsahem v porovnání ostatními státy výjimečná, obdobnou soutěž pořádají jenom na Slovensku. Osmnáct let podchycuje Folklorní sdružení ČR touto soutěží, které se každým rokem účastní několik tisíc dětí po celé republice, pěvecké talenty, jimž pak dává příležitost se rozvíjet, získat sebejistotu na sólových vystoupeních a zkušenosti na natáčení Českého rozhlasu. Do Losin jsou pravidelně zvány mimo soutěž také zahraniční děti.

Letos přijedou zazpívat Anna Lukáčová (Ružomberok, Slovensko), duo Joanna a Karolina Topór Orawiec (Zakopane, Polsko), Dana Huja (Satu Mare, Rumunsko), Christiane Mulenda  (Praha, ČR) a přidá se tanečně-hudební soubor dětí a studentů z Konga žijících v Praze Bana Kongo. Finálová soutěž Zpěváček má velikou podporu obce a celého regionu. 

     

 

Autor: red.,f.s.

Fotogalerie

Velké Losiny budou o víkendu patřit folkloru zdroj foto:Ok

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Spirituál kvintet koncertoval v Zábřehu

Spirituál kvintet koncertoval v Zábřehu

Fotek: 75
Přidáno: 31.10.2019

Benefiční koncert pro Pontis

Benefiční koncert pro Pontis

Fotek: 55
Přidáno: 28.10.2019

DŽEMFEST 2019 - III.

DŽEMFEST 2019 - III.

Fotek: 56
Přidáno: 21.10.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.