Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 21. března 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Šumperští studenti v partnerském města Sulmona

21.03.2019 - Šumperští studenti v partnerském města Sulmona -...

Počasí

Oblačno

21.03.2019 - Čtvrtek

Teplota: 11 / 3 - Oblačno

SkoroJasno

22.03.2019 - Pátek

Teplota: 15 / 5 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Velké Losiny se promění v Čokoládové lázně

16. září 2016 - 08:01

Zpět na seznam článků

Letos překvapí „Snoubením vína s čokoládou“

Velké Losiny se promění v Čokoládové lázně

Čokoládové lázně 2015 zdroj foto: archiv šumpersko.net

Na festival zážitků pro všechny generace se připravují Velké Losiny. Letos nabídnou hned několik zón, které propojí ochutnávky čokoládových specialit s pohybovými i výtvarnými aktivitami. Návštěvníci uvidí stroj času z čokolády, na pódiu se budou střídat mistři cukráři i kuchaři v čele s vyhlášeným olomouckým šéfkuchařem Jardou Klárem.

pozvánka zdroj: H. Písková

Festival, který se díky podpoře Olomouckého kraje uskuteční v podhůří Jeseníků  teprve podruhé, slibuje několik novinek. „Těch novinek bude opravdu hodně. Tak třeba předkrmem festivalu bude už v pátek Řezbářská show v Loučné nad Desnou, festival letos poprvé obohatí skvělý šumperský spolek Jokes&Games, který v lázeňském parku připraví překvapení pro nejmenší děti i dospělé, v rekre zóně si milovníci pohybu mohou dopřát například vysokou síť, seniorům se otevře senzační zóna v místním Senzionu a večer se na náměstíčku rozjede Snoubení vína s čokoládou s výbornou Cimbálovou muzikou sourozenců Osičkových,“ vyjmenovává alespoň některé festivalové novoty organizátorka festivalu Jana Kašparová ze spolku Za krásným kopcem. Podle ní bude největší hvězdou na pódiu olomoucký šéfkuchař Jaroslav Klár, který přímo na místě ukáže lidem zázraky z molekulární i tradiční kuchyně, které si každý může udělat sám doma.

Čokoládové lázně 2015 zdroj foto: archiv šumpersko.net

Neskutečné čokoládové zážitky připravují samotné cukrářky z Velkých Losin. „V Čokoládových lázních lidé najdou šestnáct druhů čokoládové zmrzliny a jednu tvarůžkovou. Přímo na místě bude Marek Šindler z Prahy vařit borůvkovou marmeládu s čokoládou, prvních šest set návštěvníků nazdobí oblíbené muffiny, ze kterých vytvoříme krásný kopec a lidé, kteří rádi tvoří doma, se mohou přijít pochlubit se svými vlastními štrůdly, které společně s návštěvníky ochutnáme a vyhodnotíme ve velké soutěži,“ dodává Eliška Dernerová z brněnské pobočky Asociace kuchařů a cukrářů.

Čokoládové lázně 2015 zdroj foto: archiv šumpersko.net

Lázeňský park oživí mnohé pohybové aktivity v podobě žonglování, jízdě na koloběžkách nebo nordic walkingu, Ruční papírna nabídne čokoládovo-papírové dílničky, Therme park zve na sobotní večerní koupání s degustací velkolosinských pralinek.

Čokoládové lázně 2015 zdroj foto: archiv šumpersko.net

V neděli odpoledne mohou návštěvníci zavítat do místního kostela sv. Jana Křtitele, kde budou probíhat prohlídky s průvodcem.„Pro mě je tento festival výjimečný v tom, že opravdu spojuje generace. Mezi námi organizátory jsou děti, zástupci středního věku i senioři a program tu najdou jednotlivci i celé rodiny,“ dodává Tomáš Dohnal, který s týmem profesionálních instruktorů připravuje pro festival rekreační aktivity.

Čokoládové lázně 2015 zdroj foto: archiv šumpersko.net

Hlavní program Čokoládových lázní bude na mnoha místech Velkých Losin probíhat v sobotu 17. a v neděli 18. září.

Autor: red., K. Navrátilová

Fotogalerie

Čokoládové lázně 2015                   zdroj foto: archiv šumpersko.net

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.