Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 15. října 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Radnice přijímá nominace na Cenu města Zábřeh

15.10.2019 - Radnice přijímá nominace na Cenu města Zábřeh -...

Počasí

15.10.2019 - Úterý

Teplota: 21 / 14 - Oblačno

16.10.2019 - Středa

Teplota: 15 / 10 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Velké finále Rock Point - Horské výzvy se blíží

05. července 2012 - 14:21

Zpět na seznam článků

Závodníky čeká 65 kilometrů v Krkonoších

Velké finále Rock Point - Horské výzvy se blíží

ilustrační snímek zdroj:Rock Point - Horská

V pátek 10. srpna se uzavře letošní ročník seriálu horských maratonů dvojic Rock Point – Horská výzva. A stejně jako loni se třetí díl odehraje v Krkonoších.

Horská výzva - pozvánka

Úvodní dva díly v Jeseníkách a Krušných Horách přilákaly pokaždé přes sto týmů v kategoriích mužů, žen a mixu. Podobný zájem čekají organizátoři i nyní. „Vždyť Krkonoše jsou naše nejvyšší hory a trasa se loni účastníkům líbila. I proto ji necháváme prakticky stejnou, tedy se startem a cílem ve Skiareálu Svatý Petr, kde bude i zázemí pro účastníky,“ prozradil ředitel závodu Pavel Zitta s tím, že elektronická registrace běží na stránkách www.horskavyzva.cz do 5. srpna a pak už bude možné se přihlásit až na místě v den závodu.

Na trase, která vede přes Labskou boudu, Sněžku, či Liščí horu (1363 m n.m.) budou největšími favority na celkové vítězství Jakub Řídel s Martinem Stárkem z týmu TERC, kteří byli v Jeseníkách druzí a v Krušných Horách zvítězili. Mezi ženami po dvou výhrách jasně vede celkové pořadí Patrícia Gánovská s Boženou Kováčovou.

Horská výzva - mapa

Pořadatelé přichystali i několik vylepšení. „Na přání závodníků jsme se rozhodli zvýraznit značení v první třetině trasy, která se po startu o půlnoci jde ještě za tmy. I tak ale chceme, aby Horská výzva zůstala dobrodružstvím, při kterém je kromě skvělé kondice potřeba i smysl pro orientaci v terénu,“ podotkl ředitel závodu Pavel Zitta a dodal: „Také jsme ke dvěma občerstvovacím stanicím přidali třetí.

Horská výzva

Přihlásit k závodu ZDE se může dvojice libovolného věku i sportovní úrovně, na trať se vydávají trénovaní maratonci, orientační běžci i turisté. „Každý přece může přijmout svou výzvu po svém,“ usmívá se Zitta. V povinné výbavě každého účastníka nesmí chybět čelovka, náhradní baterie a mobil. Celá trasa je značená a jde výhradně po turistických chodnících.

Autor: red.,psm

Fotogalerie

ilustrační snímek    zdroj:Rock Point - Horská

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.