Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 23. ledna 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Druhý parkovací dům v Šumperku

22.01.2022 - Druhý parkovací dům v Šumperku - Má stát na...

Počasí

23.01.2022 - Neděle

Teplota: 1 / -8 - Oblačno

24.01.2022 - Pondělí

Teplota: 0 / -3 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Velkolepá show v Šumperku zahájí extrémní závod Zimní výzva 2014

13. února 2014 - 11:07

Zpět na seznam článků

Místem startu je Pavlínin dvůr

Velkolepá show v Šumperku zahájí extrémní závod Zimní výzva 2014

ilustrační snímek zdroj foto:archiv

Druhý ročník adrenalinové Zimní výzvy je na dohled! Nejextrémnější zimní outdoor-survivalový závod dvojic ve volném terénu konaný na území Česka odstartuje už příští týden. Ze Šumperka se letos vydá na padesát odvážlivců, kteří si budou muset poradit s nástrahami dlouhé tratě, přírody i svými fyzickými možnostmi. 

ilustrační snímek zdroj:Horská výzva

Organizátoři si v letošním roce opět dali záležet a připravili krátkou trať, která měří úctyhodných 154 kilometrů a dlouhá dokonce 229 kilometrů. "Letos ale na horách nepanují tak drsné zimní podmínky jako loni. Naopak vládne netradičně teplé počasí, které se podepsalo na množství sněhu. Závod samozřejmě odstartuje za jakýchkoli podmínek, ale v tuto dobu lze očekávat, že účastníci půjdou výrazně rychleji než loni, kdy museli prostupovat kvanta sněhu," připomněl hlavní organizátor akce Pavel Zitta.

Extrémní závod se rozrostl hned o několik dobrodruhů. Zatímco loni se na start postavilo šestnáct dvojic, letos jich je hned pětadvacet. Z bezpečnostních důvodů pořadatelé počet startujících limitovali, když horní strop stanovili na čtyřicet párů. Nikoho nakonec odmítat nemuseli. "Loni jsme měli opravdu hodně těžké podmínky, takže většina závodníků cíl ani nespatřila. Sám jsem zvědav, kolik jich cílovou pásku protne tentokrát a jak si vlastně povedou," podotkl Zitta.(časový limit na krátké trati je 96hodin a na dlouhé 120hodin-pozn.redakce)

ilustrační snímek zdroj:Horská výzva

Přestože na horách vládnou mnohem příznivější podmínky, závod bude opět pořádný extrém. Účastníci musí přejít Praděd, Kralický Sněžník nebo Velkou Deštnou. Na programu jsou poprvé připraveny dvě trasy. Obě mají společný start v sobotu v Pavlínině dvoře. Zatímco "krátká" trať zavede účastníky po zhruba 154 kilometrech do Rokytnice v Orlických horách, ta dlouhá po 229 skončí v Trutnově v Krkonoších. "Na každého závodníka čeká během závodu kvalitní zázemí na jednotlivých checkpointech s jídlem a pitím. Nachystáno máme také několik GPS spotů, který dostanou vytipovaní účastníci, takže diváci budou moci průběh sledovat online na stránkách závodu," vysvětluje Pavel Zitta.

ilustrační snímek zdroj:Horská výzva

Závodníci startují vždy ve dvojicích v kategoriích muži, ženy a mix. Přesouvat se musí pouze "po svých" a pomáhat si mohou pouze v dané dvojici. Důležité je projít všemi průchozími body a checkpointy. "Účastníci mají předepsanou povinnou výbavu, která obsahuje třeba GPS s náhradními bateriemi nebo čelovku.  Z důvodu taktiky si navíc účastníci mohou některé věci nechat na checkpoint převézt," nechal nahlédnout do zákulisí Pavel Zitta.

Mimořádný závod si zaslouží také mimořádný start, který v letošním roce spojili organizátoři s velkolepou show pro diváky. Kapely, ohňostroj, občerstvení, takže přítomní nebudou mít čas ani na chvíli se nudit. Pořadatelé nezapomněli ani atrakce a hry pro děti, které přijdou v doprovodu rodičů.

pozvánka Šumperk

Vystoupí šumperská rocková kapela Sioux, po ní mohelnická reggae sestava Burani z New Jersey. Od 18.30 hodin se představí jednotliví závodníci a o čtvrt hodiny později nebe rozzáří ohňostroj. Ještě než se běžci v 19 hodin vydají na svoji misi, pozdraví je starosta Šumperka Zdeněk Brož.

Doprovodný program bude pokračovat vystoupením šumperské pop-rockové kapely The Creators. „Věřím, že diváci přijdou ve velkém podpořit účastníky letošní Horské výzvy a před těžkým závodem pomohou na startu vytvořit parádní atmosféru," zve do Šumperka hlavní pořadatel závodu Rock Point - Horská výzva Pavel Zitta.

Autor: red.,hv

Fotogalerie

ilustrační snímek                zdroj foto:archiv

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Zima v Jeseníkách 2021

Zima v Jeseníkách 2021

Fotek: 18
Přidáno: 19.12.2021

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Fotek: 73
Přidáno: 11.11.2021

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Fotek: 74
Přidáno: 11.11.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.