Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 23. ledna 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Druhý parkovací dům v Šumperku

22.01.2022 - Druhý parkovací dům v Šumperku - Má stát na...

Počasí

23.01.2022 - Neděle

Teplota: 1 / -8 - Oblačno

24.01.2022 - Pondělí

Teplota: 0 / -3 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Venkovní Zahradnické trhy místo jarní výstavy Flora Olomouc

19. února 2021 - 12:47

Zpět na seznam článků

Pomyslné vítání jara ovlivňuje pandemie

Venkovní Zahradnické trhy místo jarní výstavy Flora Olomouc

ilustrační snímek zdroj foto: archiv VFO

Oblíbená jarní výstava květin Flora Olomouc se ani letos kvůli pandemii koronaviru neuskuteční. Návštěvníci ale o možnost nakoupit si květiny, semena, okrasné rostliny, školkařské výpěstky a zahradnické pomůcky od českých pěstitelů nepřijdou! Výstaviště Flora Olomouc chystá troje víkendové zahradnické trhy v termínech 24.–25. dubna, 15.–16. a 22.–23. května.

Ani letos se bohužel opět neuskuteční jarní květinová výstava Flora, která bývá jakýmsi pomyslným vítáním jarního období a pyšní se u návštěvníků velké obliby. „Jarní Flora se letos měla konat koncem dubna, ale vzhledem k vývoji pandemie koronaviru, jsme nuceni výstavu zrušit. Situace se nevyvíjí dobře, počet nakažených lidí neklesá a výrazné rozvolňování přísných opatření se zatím nechystá. Netušíme tedy, kdy budeme moci pořádat velké akce typu Flora,“ vysvětluje důvody zrušení výstavy ředitelka Výstaviště Flora Olomouc Eva Fuglíčková.

Součástí jarní výstavy Flora bývají velice populární venkovní zahradnické trhy, o které naštěstí návštěvníci nepřijdou. „Klasická jarní výstava Flora se sice konat nebude, ale protože nechceme návštěvníky připravit o možnost nakoupit vše potřebné pro své zahrádky či balkóny, rozhodli jsme se uspořádat alespoň víkendové Zahradnické trhy, na které bude vstup zdarma,“ dodává manažerka projektu Zuzana Chalupová.

Zahradnické trhy nabídnout široký sortiment zeleninové a květinové přísady, semen, okrasných rostlin, školkařských výpěstků a zahradnických pomůcek a potřeb. „Těšit se můžete třeba napetúnie, lobelky, muškáty, verbeny, trvalky i skalničky.  Na své si přijdou i milovníci bylinek. Návštěvníci si budou moci koupit ovocné stromky a keře,“ dodává paní Chalupová.

ilustrační snímek zdroj foto: archiv VFO

Zahradnické trhy se budou konat ve třech termínech v okolí pavilonu A ve Smetanových sadech. Trhy proběhnou jednou v dubnu a dvakrát v květnu. „Květnové termíny jsme volili tak, aby již bylo po „zmrzlých“ a návštěvníci se nemuseli obávat vysadit si nové rostliny hned na zahradu či balkón,“ vysvětluje paní Chalupová.

Na první Zahradnické trhy se můžete těšit 24.–25.dubna. Kdo nestihne tento termín, bude mít možnost si rostliny a hobby potřeby nakoupit ještě 15.–16. a 22.–23. května. Vstup na zahradnické trhy bude zdarma.

Autor: red., K. Buchtová, zdroj foto: VFO

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: archiv VFO

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Zima v Jeseníkách 2021

Zima v Jeseníkách 2021

Fotek: 18
Přidáno: 19.12.2021

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Fotek: 73
Přidáno: 11.11.2021

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Fotek: 74
Přidáno: 11.11.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.