Kostka srdce
Zde je místo pro Vaši reklamu
Kostka srdce
Pátek 13. prosince 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Dálnice D1 se prodloužila o čtrnáct kilometrů

12.12.2019 - Dálnice D1 se prodloužila o čtrnáct kilometrů -...

Počasí

13.12.2019 - Pátek

Teplota: 1 / -1 - Sníh

14.12.2019 - Sobota

Teplota: 4 / 1 - Sníh

šumpersko.net PF 2018

„Věřím na léčbu pohybem,“ říká stoletá Jarmila Drábková

25. listopadu 2019 - 17:41

Zpět na seznam článků

Vždycky ráda cestovala a poznávala nová místa

„Věřím na léčbu pohybem,“ říká stoletá Jarmila Drábková

Jarmila Drábková z Čelechovic oslavila už sté narozeniny zdroj foto: OLK

Narodila se v době, kdy byla Československá republika ještě v plenkách. V těchto dnech oslavila Jarmila Drábková z Čelechovic už sté narozeniny.

Do Domova pro seniory ve Chválkovicích, kde v současné době žije, jí přišel gratulovat i hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk. „Paní Drábkové přeji hlavně zdraví. Také věřím, že zůstane stále tak aktivní, jako je dnes. Zároveň doufám, že ji ještě dlouho nepřejde chuť na sladkosti, které prý má moc ráda,“ uvedl Ladislav Okleštěk, hejtman Olomouckého kraje.

Jarmila Drábková z Čelechovic oslavila už sté narozeniny zdroj foto: OLK

Jarmila Drábková se od malička starala o hospodářství své rodiny. Absolvovala rodinnou a hospodyňskou školu, kde se naučila užitečným činnostem, včetně šití, vaření a pletení. Poté co se vdala, byla ženou v domácnosti.

V manželství se zemědělským inženýrem, který působil také na zemědělské škole na Klášterním Hradisku v Olomouci, prožila třiašedesát let. Vychovala dceru. „Jsem stále aktivní. Denně chodím za každého počasí minimálně na hodinovou procházku po areálu domova. Věřím totiž na léčbu pohybem,“ řekla oslavenkyně.

Jarmila Drábková vždycky ráda cestovala a poznávala nová místa. Milovala také tanec a malířství – s radostí ztvárňovala krajinky, květiny a portréty. „Paní Drábková nechybí při žádných aktivitách v domově. Nejraději se účastní hraní holandského biliardu. Má také ráda dobré jídlo, především polévky - vždy si pochutná na silném vývaru. A snad nic nepokazím, když řeknu, že si oblíbila i sladké, zejména krémové moučníky. Sama dříve ráda pekla a zdobila dorty, hlavně pokud jimi mohla udělat radost rodině,“ prozradil ředitel Domova pro seniory Pohoda Chválkovice Jiří Floder.

Autor: red., E. Knajblová, zdroj foto: OLK

Fotogalerie

Jarmila Drábková z Čelechovic oslavila už sté narozeniny    zdroj foto: OLK

Další články z rubriky

Hejtmanství podpoří rozvoj venkova

Hejtmanství podpoří rozvoj venkova

Šedesáti milióny korun

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.