Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 14. dubna 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Vrcholí revitalizace parku Knížecí sady Zábřeh

13.04.2021 - Vrcholí revitalizace parku Knížecí sady Zábřeh -...

Počasí

14.04.2021 - Středa

Teplota: 7 / 1 - Sníh

15.04.2021 - Čtvrtek

Teplota: 4 / 2 - Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

Většina pořadů plánovaných do zábřežského kulturáku má nový termín

28. dubna 2020 - 10:05

Zpět na seznam článků

Vstupenky na přeložené akce je případně možné vrátit nejpozději do konce června.

Většina pořadů plánovaných do zábřežského kulturáku má nový termín

Karel Roden, Jana Krausová - O lásce zdroj foto: z.k.

V důsledku pandemie koronaviru a následných opatření musely být některé pořady plánované zábřežským kulturním domem úplně zrušeny.

Většinu akcí se ale podařilo zachránit, a pokud to situace dovolí, uskuteční se v podzimních termínech. „Asi nejsložitější situace jsme museli řešit v případě divadelních představení, protože sladit volné termíny v pracovních diářích žádaných herců s možnostmi kulturáku nebylo vůbec jednoduché. Nakonec se to myslím podařilo velmi dobře,“ konstatoval jednatel Zábřežské kulturní Zdeněk David.

Podzimní divadelní sezonu by tak měla 4. září zahájit konverzační komedie O lásce s charismatickou dvojicí Karel Roden a Jana Krausová, říjen bude patřit nejprve Zlatě Adamovské a Petru Štěpánkovi ve hře Misery a po té kultovní one man show Caveman.

Na konec listopadu bylo přeloženo představení „3 verze života“ s Davidem Prachařem nebo Igorem Chmelou. „Kromě toho už nyní dolaďujeme termíny pro další divadla tak, aby se v Zábřeze mohla odehrát všechna plánovaná představení obou skupin divadelního předplatného. Ještě do konce roku by se tak u nás měli objevit třeba Martin Hoffman, Aleš Háma, Ondřej Vetchý nebo Bára Hrzánová,“ vypočítává David.

Tradičně bohatá by měla být rovněž podzimní koncertní sezona. Hned na začátek října kulturák naplánoval dva vyprodané koncerty kapely Škwor a exkluzivní koncert zpěvačky Lucie Bílé. Na konci měsíce by měla v Zábřehu zahrát legendární kapela Arakain a v pátek 30. října by se měl na jevišti kulturního domu uskutečnit čtvrtý ročník multižánrového festivalu Akustik fest, který představí zajímavé hudební osobnosti.

Zkrátka nepřijdou ani malí návštěvníci, pro které je na neděli 6. záři připravena žádaná dětská show Štístko a Poupěnka, tentokrát v podobě představení Ať žijí pohádky.

Na konce září se podařilo přeložit talk show Manuál zralé ženy v podání úspěšné spisovatelky, scenáristky, ale i výborné vypravěčky Haliny Pawlowské. Ani dříve narození by neměli přijít o taneční odpoledne s kapelou Black Band z cyklu Šlágr v Zábřehu, to se má uskutečnit v neděli 8. listopadu.  „Vstupenky na všechny akce, které se uskuteční v náhradním termínu, zůstávají v platnosti. Ze závažných důvodů je samozřejmě možné vstupné vrátit, vzhledem k současné složité situaci ale budeme velmi vděční za to, když takových případů bude co nejméně," apeluje na návštěvníky kulturního domu Zdeněk David.

Autor: red., z.k.

Fotogalerie

Karel Roden, Jana Krausová   - O lásce      zdroj foto: z.k.

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Policie hodnotí první týden opatření

Policie hodnotí první týden opatření

Fotek: 43
Přidáno: 08.03.2021

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.