Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 16. dubna 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Nová aplikace sdílí informace o zřizovaných organizacích

15.04.2024 - Nová aplikace sdílí informace o zřizovaných...

Počasí

16.04.2024 - Úterý

Teplota: 12 / 7 - Zataženo

17.04.2024 - Středa

Teplota: 10 / 5 - Přeháňky-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Více než 250 seniorů se zapojilo do soutěže „Jedeme v tom společně“

05. dubna 2016 - 08:06

Zpět na seznam článků

Největší cyklistický závod veteránů v Česku

Více než 250 seniorů se zapojilo do soutěže „Jedeme v tom společně“

Jedeme v tom společně - slavnostní předání cen zdroj foto: V. Sobol

Pětaosmdesátiletý Svatopluk Vavruška z ostravského domova pro seniory Slunečnice obsadil první místo v soutěži Jedeme v tom společně, do které se zapojili senioři z více než dvacet zařízení z celé republiky.

Jeho úsilí bylo korunováno zaslouženou odměnou, od Nadace ČEZ získal poukaz na lázeňský pobyt v Karlově Studánce. „Lázně přijdou vhod, vždyť jsem v posledních týdnech šlapal každý den přes třicet kilometrů. Sportuji pravidelně už od mládí, ale tahle soutěž mi dala zabrat,“ řekl Vavruška, kterého měření sil s ostatními seniory doslova pohltilo. „Už od začátku jsem si říkal, že se pokusím vyhrát. Ale hlavně mě dostala ta atmosféra, když nám na facebooku a youtube ukazovali, že takhle sportují naši vrstevníci po celé republice,“ dodal šťastný vítěz.

Jedeme v tom společně - slavnostní předání cen zdroj foto: V. Sobol

Do projektu se zapojilo více než 250 seniorů z celé republiky, kteří měli podle původních propozic v každém zařízení co nejrychleji ujet 393 kilometrů, tedy vzdálenost z pořadatelského Vrbna pod Pradědem do Prahy. Organizátoři ale museli pravidla brzy změnit. „Senioři nás překvapili, do závodu se pustili s plnou vervou. V mnohých zařízeních urazili trasu naplánovanou na celý měsíc během prvního týdne. Proto jsme soutěžní řád upravili a rozhodovalo se až poslední den,“ vysvětlil ředitel DPS Vrbno pod Pradědem a iniciátor projektu Jan Vavřík.

tabulka zdroj: V. Sobol

Soutěž ovládli obyvatelé Centra pro seniory Pohoda Bruntál, kteří se místo zlatých medailí mohou těšit na zabíjačku. Mnohem důležitější než pořadí a ceny je podle pořadatelů zpráva, že soutěž motivovala mnoho starých lidí, kteří se dříve do žádných aktivit nezapojovali. „Přicházely nám reakce z celé republiky. Seniory možnost podpořit vlastní zařízení v soutěži s ostatními domovy vyhecovala, takže se do ní zapojilo i několik lidí, kteří z postele nevstávají ani na jídlo,“ dodal Vavřík.

Jedeme v tom společně - slavnostní předání cen zdroj foto: V. Sobol

Do přátelského závodění s názvem Jedeme v tom společně se přihlásilo přes dvacet zařízení pro seniory. „Původně to byl nápad jen pro náš domov, případně pro zařízení v blízkém okolí, ale brzy se začali přidávat další zájemci z celé republiky,“ dodal Vavřík, kterého zájem mile překvapil. Atmosféru soutěže vystihují facebookové stránky závodu, na kterých senioři z celé republiky zveřejňovali fotky z tréninků i závodění, mnozí z nich měli i vlastní dresy, vlajky nebo loga svých týmů.

Závod Jedeme v tom společně podpořila veřejnost prostřednictvím aplikace EPP Pomáhej pohybem. Lidé mohli soutěž podpořit body získanými například jízdou kole, během nebo zdánlivě obyčejnou chůzí, které pak nadace převedla na finance. „Je vidět, že život seniorů není lidem lhostejný. I nás aktivita vrbenského domova zaujala a jsme rádi, že jsme mohli podpořit největší cyklistický závod veteránů v Česku,“ smála se ředitelka Nadace ČEZ Michaela Žemličková.

Autor: red., V. Sobol

Fotogalerie

Jedeme v tom společně - slavnostní předání cen  zdroj foto: V. Sobol

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.