Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 31. července 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Letní Flora Olomouc – Souznění s přírodou

30.07.2021 - Letní Flora Olomouc – Souznění s přírodou -...

Počasí

31.07.2021 - Sobota

Teplota: 25 / 16 - Bouřky

01.08.2021 - Neděle

Teplota: 19 / 14 - Bouřky

Zde je místo pro Vaši reklamu

Více než polovina stánkařů na Colours of Ostrava nedodržela zákon

27. července 2017 - 13:58

Zpět na seznam článků

ČOI zkontrolovala jednadvacet prodejců

Více než polovina stánkařů na Colours of Ostrava nedodržela zákon

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Letošní ročník festivalu Colours of Ostrava přinesl zajímavé hudební zážitky. Součástí největšího hudebního festivalu byla také nabídka občerstvení, reklamních předmětů a dalšího drobného zboží.

Česká obchodní inspekce Moravskoslezského a Olomouckého kraje uskutečnila v období konání festivalu od 19. do 22. července celkem jednadvacet kontrol stánků s občerstvením, restaurací, klubů, pizzerií, pivnic, potravin a stánků s reklamními textilními výrobky. U dvanácti prodávajících zjistila nedostatky. „Tři prodávající nevydali na žádost spotřebitele doklad o zakoupení výrobků se všemi stanovenými údaji, dva podnikatelé vážili výrobky na úředně neověřených vahách, dva prodávající neinformovali spotřebitele o cenách výrobků v souladu s cenovými předpisy, ve dvou případech nebyla prodávajícími dodržena zásada poctivého prodeje – jeden nesprávně účtoval a jeden nedodržel deklarované hmotnosti, jeden prodávající nezajistil, aby textilní výrobky byly řádně označeny v souladu se  zákonem o ochraně spotřebitele, jeden prodávající porušil zákon o technických výrobcích na požadavky a v jednom případě prodávající nabízel a prodával padělky a tím porušil některá práva duševního vlastnictví,“ informoval tiskový mluvčí Jiří Fröhlich.

Inspekce zjištěné nedostatky bude inspekce řešit přestupkovým řízením. „Na místě jsme uložili na dva kusy vah zákaz dalšího používání až do zjednání nápravy,“ upřesnil mluvčí ČOI.

Autor: red., J. Fröhlich

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.