fitnesskotelna
Zde je místo pro Vaši reklamu
FOTO
Pátek 06. prosince 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

U Hranické propasti začala těžba přestárlých nebezpečných stromů

06.12.2019 - U Hranické propasti začala těžba přestárlých...

Počasí

06.12.2019 - Pátek

Teplota: -1 / -2 - Zataženo

07.12.2019 - Sobota

Teplota: 3 / -2 - Sníh

šumpersko.net PF 2018

Videozáznamy z jednání zastupitelstva? Opozice v Šumperku narazila

29. listopadu 2014 - 07:58

Zpět na seznam článků

Koalice se odvolává na ochranu osobních údajů

Videozáznamy z jednání zastupitelstva? Opozice v Šumperku narazila

Jednání ZM v Šumperku foto:sumpersko.net

Pořizovat videozáznamy z jednání zastupitelstva a zveřejňovat je na internetu, nebo alespoň vysílat on-line přenosy ze zasedání, tohle by si přála opozice v šumperském zastupitelstvu. Na čtvrteční schůzi zastupitelů však u vládnoucí koalice tvrdě narazila.

Vyhrocenou rozpravu otevřel dotaz z publika, kdy se jeden z přítomných občanů přeptal, zda by bylo možno záznamy z jednání zastupitelstva zveřejňovat na stránkách města. „Nahrát zasedání a umístit ho na internetu by podle nálezů Úřadu pro ochranu osobních údajů znamenalo problém,“ namítl starosta Zdeněk Brož (Nezávislá volba). Poukázal na to, že u projednávaných záležitostí jsou uvedeny i osobní údaje občanů města, které nelze bez jejich souhlasu zveřejnit. „Bylo by třeba předem vyžádat od každého souhlas. Úřad pro ochranu osobních údajů vydal k této problematice dvě stanoviska,“ přidala se radní Alena Šmotková (Strana zdravého rozumu).

Zastupitelka Zdeňka Dvořáková Kocourková (PRO-REGION) namítla, že řada měst a obcí záznamy z jednání zveřejňuje. „V Jeseníku tento informační systém funguje už dvě volební období,“ podpořil ji Jaroslav Horák (PRO-REGION). „Pokud je problém zveřejňovat záznamy, vyřešil by ho přímý přenos. Ostatně zasedací místnost není pro občany příliš uzpůsobena. Tam, kde sedí, ani moc neslyší,“ odůvodnila Dvořáková Kocourková. „Kam bychom měli jednání přenášet? Na ČT1 nebo na velkoplošné obrazovky?“ chtěla vědět Šmotková.

Jednání ZM v Šumperku foto:sumpersko.net

Podle Dvořákové Kocourkové by bylo vhodné zvážit, zda by bylo levnější vysílat přenos z jednání zastupitelstva na kanálu You Tube, nebo na webových stránkách města. Žádala, aby odborníci radnice posoudili technické možnosti i náklady přímého přenosu a informovali zastupitelstvo. Měla však problém zformulovat správně usnesení, o kterém by zastupitelé hlasovali. „Můžeme námět brát jako interpelaci,“ navrhl proto starosta Brož.

To však Dvořáková Kocourková odmítla s tím, že dotazující se občan by se měl dozvědět ihned, zda se na radnici budou jeho dotazem zabývat. Nakonec zastupitelé o jejím návrhu hlasovali, ale nezískal potřebnou většinu hlasů. „Kdyby otázka byla položena písemně, už jsme dnes mohli znát odpověď,“ uvedl na závěr Brož.

V současné době se na jednáních zastupitelstva v Šumperku pořizují pouze audiozáznamy pro potřeby vyhotovení zápisu.

Autor: V.Krejčí

Fotogalerie

Jednání ZM v Šumperku                  foto:sumpersko.net

Další články z rubriky

Nominujte na Ceny města Šumperka za rok 2019

Nominujte na Ceny města Šumperka za rok 2019

Své návrhy můžete zasílat do 31. prosince

Opilý anonym oznámil uložení bomb na Jesenicku

Opilý anonym oznámil uložení bomb na Jesenicku

Chtěl se prý pomstít zdravotníkům

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.