Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 21. ledna 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Sportovce Olomouckého kraje vede olympijský medailista

20.01.2020 - Sportovce Olomouckého kraje vede olympijský medailista -...

Počasí

21.01.2020 - Úterý

Teplota: -1 / -3 - Mlha

22.01.2020 - Středa

Teplota: 0 / -4 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Viditelnost chodců i cyklistů

10. října 2019 - 08:54

Zpět na seznam článků

Kdo je vidět, vyhrává!

Viditelnost chodců i cyklistů

S příchodem sychravého podzimního období věnují policisté na Šumpersku zvýšenou pozornost viditelnosti chodců i cyklistů, a to nejen v rámci běžného výkonu služby, ale také při plánovaných dopravně preventivních akcích.

Při dopravně preventivní akci konané v úterý 8. října v ranních hodinách policisté dopravního inspektorátu společně s preventistkou zjišťovali, zda chodci dodržují svou povinnost a jsou při pohybu mimo obec za snížené viditelnosti vybaveni reflexními prvky. Dále se policisté zaměřili také na řádné osvětlení cyklistů. „Cílem opatření bylo chodcům i cyklistům připomenout základy bezpečnosti při pohybu na pozemních komunikacích a eliminovat dopravní nehodovost s jejich účastí,“ uvedla tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Jiřina Vybíhalová.

Šumpersko - preventivní akce zdroj foto: PČR

Pro zvýšení bezpečnosti si chodci i cyklisté během kontroly od policistů převzali reflexní pásky a další obdobné dárky s reflexními prvky.

Šumpersko - preventivní akce zdroj foto: PČR

V preventivních akcích obdobného charakteru budou policisté pokračovat i v nadcházejícím období. „Nevybavení chodci a cyklisté, kteří svým liknavým přístupem ohrozí bezpečnost silničního provozu, musí počítat také s uložením pokuty. Během uplynulého měsíce jsme řešili na Šumpersku přes dvě desítky těchto přestupků,“ informovala policejní mluvčí.

Autor: red., pis., zdroj foto: PČR

Fotogalerie

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.