Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 21. ledna 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Blues Aperitiv: „Příležitost pro nové bluesové talenty“

21.01.2021 - Blues Aperitiv: „Příležitost pro nové bluesové...

Počasí

21.01.2021 - Čtvrtek

Teplota: 4 / 0 - Zataženo

22.01.2021 - Pátek

Teplota: 5 / 2 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Vikýřovická 12 opět plná rekordů

06. ledna 2020 - 08:17

Zpět na seznam článků

Reportáž ze závodu

Vikýřovická 12 opět plná rekordů

Vikýřovická 12 - start zdroj foto: J. Směšný

Na 5. ročník silvestrovského běhu budou Vikýřovice ještě dlouho vzpomínat. Za mrazivého rána se na tamním fotbalovém hřišti začali scházet první závodníci a půl hodiny před startem bylo jasné, že slunečné počasí vylákalo na start nejen rekordní počet běžců, ale i fanoušků.

Úderem jedenácté hodiny vyrazilo téměř 230 běžců na místní dvanáctikilometrový okruh, na kterém panovaly téměř ideální podmínky. Tvrdý neklouzavý povrch a silná konkurence slibovaly rychlé časy.

Vikýřovická 12 - ze závodu zdroj foto: J. Směšný

Jako první v čase 43:29 proťal cílovou pásku Tomáš Křivohlávek (Salomon Suunto) a stanovil tak nový traťový rekord. Druhý Vojta Bednarský (Titan Trilife) proběhl cílem v čase 45:02, následován třetím Janem Ristovským (Šumperk PROJECT).

Na 19. příčce v absolutním pořadí se v cílovém prostoru objevila Eva Filipiová (Dívčí Sen), která se s výsledným časem 51:12 stala nejrychlejší ženou a Vikýřovickou 12 vyhrála již počtvrté v řadě. Druhou ženou v cíli byla Iva Gieselová (TJ Šumperk) v čase 51:46, následována Pavlínou Poláčkovou (AK Drnovice).

Za úžasné atmosféry a neustálého potlesku fanoušků dobíhali i další závodníci. Startovní pole nakonec uzavřela tříčlenná rodina Housírkových, jejichž osmiletý Ondra byl odměněn jako nejmladší závodník. Předvedl úžasný výkon a byl inspirací pro ty, kteří si do závodu nevěří, a stále s účastí v závodě váhají.

Vikýřovická 12 - vyhlášeni zdroj foto: J. Směšný.

V cíli byl zájemcům vypsán originální pamětní list a pochutnali si na již tradičním guláši a speciální edici piva Vikýřovická 12 – polotmavý „běžák“. Příjemné počasí udrželo závodníky a diváky na místě až do odpoledních hodin, kde diskutovali o parádně stráveném silvestrovském dnu.

Výsledky najdeze ZDE

Autor: red., J. Směšný, zdroj foto: J. Směšný

Fotogalerie

Vikýřovická 12 - start                     zdroj foto: J. Směšný

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

Přestupní terminál Šumperk

Přestupní terminál Šumperk

Fotek: 21
Přidáno: 16.11.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.