Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 29. září 2023 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Jesenická Dyňová slavnost

28.09.2023 - Jesenická Dyňová slavnost - Pobaví celou rodinu

Počasí

29.09.2023 - Pátek

Teplota: 23 / 13 - SkoroJasno

30.09.2023 - Sobota

Teplota: 21 / 10 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Vikýřovická expozice bratří Kleinů a výstava historické obuvi

20. prosince 2013 - 21:04

Zpět na seznam článků

Pozvánka Muzea silnic ve Vikýřovicích

Vikýřovická expozice bratří Kleinů a výstava historické obuvi

Muzeum silnic ve Vikýřovicích zdroj foto:A.Turková

Pro své příznivce a návštěvníky silničního muzea ve Vikýřovicích připravili jeho pracovníci na nejen vánoční svátky hned dvě zajímavé akce.

Muzeum silnic ve Vikýřovicích

Stálou expozicí Po stopách bratří Kleinů vzdalo Muzeum silnic hold jedné z nejvýznamnějších podnikatelských rodin nejen našeho regionu. Stavitelům silnic, železnic a mostů byla věnována stálá muzejní expozice, která mapuje jejich podnikání v 19.století. Vystavena je řada unikátních předmětů, některé z nich uvidí návštěvníci vůbec poprvé.

Muzeum silnic ve Vikýřovicích

V části věnované jejich životu např. socha puttiho s kleinovským erbem, která byla zapůjčena ze sobotínského mauzolea, nábytek z původního vybavení interiérů zámku v Loučné nad Desnou nebo malovaný epitaf z konce 19. století. Vystaveny jsou také originály i reprodukce obrazů, kreseb, grafik i fotografií z výstavby železničních tratí. Produkce železáren v Sobotíně a Štěpánově je prezentována na několika předmětech z jejich vybavení, dobovými litografiemi a nerosty, které se pro potřeby železáren těžily v našem regionu. Oddělení mostů určitě zaujme dochovanými mostními štítky kleinovských mostů našeho regionu. Závěr expozice je věnován poslednímu výrobnímu sortimentu železáren – užitkové a umělecké litině.

Muzeum silnic ve Vikýřovicích

Z pozoruhodné sbírky Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně se do malého výstavního sálu vikýřovického Muzea silnic podařilo zapůjčit unikátní kolekci historické obuvi. Výstava je tématicky rozdělená na několik částí.„První představuje historickou obuv od 14.století až do počátku 20.století. Druhá část výstavy je věnována cizokrajné obuvi. Poslední oddíl výstavy je věnován produkci světově proslulé firmy Baťa – unikátními a velmi ceněnými jsou především dámské zlacené společenské lodičky a velurové střevíčky z kolekce New York ze 30.let 20.století. Instalaci obuvi doplňují dobové reklamní plakáty,“ uvedla vedoucí Muzea Silnic Alena Turková.

Muzeum silnic ve Vikýřovicích

Na příští rok vikýřovické Muzeum silnic připravuje další stálou expozici, která se bude věnovat historii a současnosti našich silničních mostů, v nově rekonstruovaných prostorách budou pořádány přednášky se silniční tématikou a v plánu je také první silniční muzejní noc na nádvoří muzea, které bylo, stejně jako zbývající části objektu muzea, v letošním roce rekonstruováno a zpřístupněno všem návštěvníkům.

Muzeum silnic ve Vikýřovicích

Během vánočních svátků bude muzeum silnic otevřeno 26.prosince od 10 do 16 hodin. Do konce roku pak můžete muzeum navštívit ještě ve dnech 27. a 28.prosince.

Autor: red.,A.Turková

Fotogalerie

Muzeum silnic ve Vikýřovicích    zdroj foto:A.Turková

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Čokoládové Losiny 2023 - III.

Čokoládové Losiny 2023 - III.

Fotek: 45
Přidáno: 28.09.2023

Čokoládové Losiny 2023 - II.

Čokoládové Losiny 2023 - II.

Fotek: 65
Přidáno: 26.09.2023

Čokoládové Losiny 2023 - I.

Čokoládové Losiny 2023 - I.

Fotek: 70
Přidáno: 26.09.2023

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.