Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 26. června 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Krajské zastupitelstvo ocenilo ženy pracující v sociálních službách

25.06.2019 - Krajské zastupitelstvo ocenilo ženy pracující v...

Počasí

26.06.2019 - Středa

Teplota: 33 / 20 - SkoroJasno

27.06.2019 - Čtvrtek

Teplota: 28 / 17 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Vikýřovické muzeum silnic ve znamení historických autobusů i aut

08. června 2018 - 18:48

Zpět na seznam článků

Pozvánka na pátou muzejní silniční noc

Vikýřovické muzeum silnic ve znamení historických autobusů i aut

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Tradiční muzejní noc, kterou pro své návštěvníky každoročně v červnu připravují pracovníci Muzea silnic ve Vikýřovicích, se v sobotu 16. června ponese opět na „historické“ vlně.

Nová výstava „Autobusem po silnici, do města i na vesnici“ připomene historii naší autobusové dopravy a to nejen zajímavými exponáty nainstalovanými ve Velkém výstavním sále, ale především historickými autobusy, které přijedou jen na sobotní muzejní noc.

Přislíbena jsou vozidla, která už dnes na našich silnicích vidíme jen na přehlídkách auto – moto veteránů -  Praga RND, Škoda RO, Škoda RTO, Karosa ŠM11, ale také jeden z nejmodernějších autobusů, které nám zpříjemňují cestování v dnešní moderní době.  Autobusy budou nejen k podívání, ale některé také ke svezení a také k povídání a to s Petrem Hoffmanem, autorem publikací o historii naší poštovní autobusové dopravy.

Návštěvníky ale během muzejní noci čeká další lahůdka, kterou bude slavnostní zahájení výstavy „Známky s vůní benzínu“.

pozvánka zdroj: MSV

Maestro Václav Zapadlík se touto výstavou do Muzea silnic vrací po pěti letech, tentokrát s kresebnými návrhy poštovních známek s motivem auto veteránů. Výstavu připravilo Poštovní muzeum Praha a muzejníci ji oživili hračkami zapůjčenými z Muzea autíček ze zámku Příseky a modely automobilů a motocyklů z produkce firmy Abrex. Spolupráci s poštovním muzeem symbolicky připomenou také figurky pošťáckých Igráčků.

pozvánka na výstavu zdroj foto: MSV

Nádvoří muzea ožije během muzejní noci dráhou, na které se budou moct prohánět na šlapacích motokárách děti, které za zdárné absolvování soutěžní tratě dostanou odměnu. Ti starší si zase mohou procvičit své znalosti ve stálých muzejních expozicích a odměnu získají za správné vyplnění soutěžního kvízu.

Autor: red., A. Turková

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.