Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 24. října 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Z historie kuchyňských pomocníků

24.10.2021 - Z historie kuchyňských pomocníků - Pozvánka do...

Počasí

24.10.2021 - Neděle

Teplota: 9 / 0 - SkoroJasno

25.10.2021 - Pondělí

Teplota: 11 / 4 - Jasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Vít Valenta se stal mistrem republiky ve Fischerových šachách

20. srpna 2021 - 12:26

Zpět na seznam článků

Pro rok 2021

Vít Valenta se stal mistrem republiky ve Fischerových šachách

Vít Valenta se stal mistrem republiky ve Fischerových šachách zdroj foto: OLK

Handicapovaný sportovec Vít Václav Valenta, který žije v Šumperku, přidal další zápis do seznamu svých skvělých sportovních výsledků.

Stal se totiž mistrem České republiky ve Fischerových šachách pro rok 2021. „Vít patří k přeborníkům, kterým ani handicap nezabránil v tom, aby ze sebe dostali to nejlepší. Soupis jeho dosavadních úspěchů je neuvěřitelný a já jsem velmi rád, že reprezentuje právě Olomoucký kraj,“ uvedl náměstek Michal Zácha.

Patnáctkrát titul mistra České republiky, opakovaná umístění v první trojici na Mistrovství světa IPCA v šachu, k tomu účast na šachových olympiádách v Turecku a Norsku i nominace na šachovou olympiádu v ruském Chanty-Mansijsku. Vít Václav Valenta navíc reprezentuje kraj i v regionálních soutěžích zdravých šachistů.

Olomoucký kraj Valentovi přispívá na výdaje, které souvisí s jeho kariérou šachisty. A to v rámci dotačního programu na podporu handicapovaných sportovců. Se svou žádostí byl úspěšný loni i v tomto roce. „Za krajskou podporu jsem opravdu velmi vděčný, bez ní by to nešlo. V této chvíli mi pokryje tři turnaje - ubytování, startovné, částečně stravu, i nákup drahé šachové literatury v anglickém a ruském jazyce,“ řekl po setkání s náměstkem hejtmana Vít Václav Valenta.

Autor: red., E. Knajblová, zdroj foto: OLK

Fotogalerie

Vít Valenta se stal mistrem republiky ve Fischerových šachách   zdroj foto: OLK

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.