Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 24. března 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Modernizace přerovského muzea vyšla na dvaapadesát miliónů korun.

24.03.2019 - Modernizace přerovského muzea vyšla na dvaapadesát...

Počasí

Počasí se nepodařilo načíst.

Zde je místo pro Vaši reklamu

Vladimír Merta a Ondřej Fencl koncertují v Šumperku

16. ledna 2016 - 13:03

Zpět na seznam článků

Zahrají kultovní písně z osmdesátých a sedmdesátých let

Vladimír Merta a Ondřej Fencl koncertují v Šumperku

Vladimír Merta a Ondřej Fencl zdroj foto: d.k.

Šumperské publikum se může těšit na koncert Vladimíra Merty - všestranného hudebníka, filmaře, publicisty a spisovatele. Koncem února totiž vystoupí v Domě kultury Šumperk.

pozvánka zdroj: d.k.

Vladimír Merta se věnuje skladatelské a textařské činnosti již od studentských let. V osmdesátých letech patřil k našim nejoblíbenějším muzikantům, i když zrovna nebyl oficiálními místy podporován. Po otevření hranic následně koncertoval na festivalech i v Americe nebo Tokiu.

Kromě folkové a lidové hudby se zajímá také o soudobé experimentální žánry a multietnickou kulturu. „Společně s Ondřejem Fenclem, který je známým klavíristou a kytaristou, zahrají v Šumperku jak kultovní písně ze sedmdesátých a osmdesátých let Astrolog, Omamná květina pravdy, Chtít chytit vítr a Praha magická, tak novou hudební tvorbu,“ zve na koncert produkční domu kultury Michaela Horáková.

Z množství jeho aktivit stojí samozřejmě za zmínku například spolupráce se souborem židovských písní Mišpacha. Má rovněž bohaté pedagogické zkušenosti z přednášek na katedře kulturologie Univerzity Karlovy v Praze. Od sedmdesátých let vydal téměř dvacet LP a CD.

Koncert Vladimíra Merty a Ondřeje Fencla se uskuteční ve čtvrtek 25. února od sedmi večer na jevišti velkého sálu domu kultury. Vstupné je v předprodeji za 150 korun, v den akce pak 190 korun.

Autor: red.,d.k.

Fotogalerie

Vladimír Merta a Ondřej Fencl                  zdroj foto: d.k.

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.