Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 19. dubna 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Český pianista Michal Mašek v Zábřehu

18.04.2024 - Český pianista Michal Mašek v Zábřehu - Pozvánka na...

Počasí

19.04.2024 - Pátek

Teplota: 8 / 1 - Přeháňky-Déšť

20.04.2024 - Sobota

Teplota: 9 / 3 - Přeháňky-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Vlaky před Vánoci se plní! České dráhy nabídnou přes deset tisíc míst navíc

17. prosince 2018 - 11:43

Zpět na seznam článků

Dopravce apeluje na včasné pořízení rezervací

Vlaky před Vánoci se plní! České dráhy nabídnou přes deset tisíc míst navíc

Prodloužený pětidenní sváteční vánoční víkend bude znamenat velký nárůst zájmu o cestování vlakem. České dráhy vypraví desítky posilových vozů a několik posilových vlaků, přesto už nyní mají vyprodané některé spoje hlavně z Prahy na severní Moravu a na Slovensku.

Lidé by v souvislosti s cestou na Vánoce neměli otálet s pořízením rezervací ani na jiné vlaky do dalších frekventovaných směrů, jako jsou jižní Morava a Čechy nebo západní Čechy. „Na Slovensko vypravíme posilový noční vlak Bohemia s lůžkovými a lehátkovými vozy, vozy na sezení a s autovozy do Popradu. Vlak pojede z Prahy od 20. do 23. prosince, pak mezi svátky od 27. do 30. prosince a po Novém roce od 2. do 8. ledna. Přesto jsou místa na Slovensko v lůžkových a lehátkových vozech i v autovozech před Vánoci prakticky vyprodané. Vyprodané jsou na začátku vánočního víkendu také vlaky SC Pendolino Košičan z Prahy do Košic a také mnohé vlaky SC Pendolino z Prahy do Ostravy. K dispozici jsou zde prakticky poslední volná místa. V této trase proto vypravíme 20. a 21. prosince další zvláštní posilové spoje v kategorii SC Pendolino, které nabídnou skoro sedm set dodatečných míst k sezení ve směru z Prahy na Moravu,“ upozorňuje člen představenstva Michal Štěpán.

ilustrační snímek zdroj: ČD

Na trase Praha – Ostravsko jsou zatím volná místa v expresech a vlacích InterCity.

Podobné to je i na dalších frekventovaných dálkových linkách, jako jsou railjety a Metropolitany mezi Prahou a Brnem, Slovácké a Valašské expresy na střední Moravu, Jižní a Západní expresy na jih a západ Čech a další rychlíkové linky. I zde ale volných míst ubývá. „Všem cestujícím, kteří plánují cestu před a po Vánocích nebo po Novém roce doporučuji včasnou rezervaci místa. Podle počtu uskutečněných rezervací budeme přidávat další posilové vagóny k jednotlivým spojům, a pokud si budou lidé rezervovat místa na poslední chvíli, nebude už bohužel prostor pro další posílení těchto vlaků,“ apeluje na včasné pořízení rezervací Michal Štěpán.  

Autor: red., P. Šťáhlavský, zdroj foto: ČD

Fotogalerie

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.