Vlastivědné muzeum v Olomouci otevírá on-line
20. prosince 2020 - 11:35
Pozvánka na výstavy

pozvánka na výstavu zdroj:VMO
Vzhledem k vládním opatřením vztahujícím se k aktuální situaci ohledně koronaviru Covid-19 je Vlastivědné muzeum v Olomouci opět od 18. prosince uzavřeno.
Na jaře a na podzim muzeum přinášelo široké veřejnosti, skrze svůj Facebook, Instagram a webové stránky a ve spolupráci s médii, výběr toho nejlepšího z exkluzivních výstav Českých korunovačních klenotů na dosah a Života mezi erby Jiřího Loudy. „Nyní, přestože jsme uzavřeni, tak zájemci budou mít možnost shlédnout naše aktuální výstavy i stálé expozice, a to díky nové muzejní 3D Virtuální prohlídce, kterou otevřeme na našich webových stránkách a Facebooku na Štědrý den. Jelikož stěžejní výstavy České korunovační klenoty na dosah i Život mezi erby Jiřího Loudy prodlužujeme až do jara 2021, budou se tak moci potenciální zájemci podívat, co je zde zajímavého a snad brzy, po našem znovu otevření, přijít i osobně. Přeci jen, osobní zážitek nic nahradit nemůže,“ řekl na úvod Antonín Valenta, mluvčí Vlastivědného muzea v Olomouci.
Odkaz ZDE
Otevřením 3D Virtuální prohlídky Vlastivědné muzeum v Olomouci zpřístupní své výstavní prostory online virtuálním návštěvníkům, ve 3D / 4K kvalitě. „Navštívit 3D virtuální prohlídku vlastivědného muzea rozhodně doporučuji. Už jen proto, aby lidé viděli, na co všechno se mohou těšit, až protiepidemická opatření skončí a muzeum otevřené brány veřejnosti,“ uvedl Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje.
Zde se návštěvníci budou moci orientovat díky detailnímu náhledu na 3D model celé budovy, plynule procházet budovou za pomocí inteligentní navigace. „Z několika technologií zpracování 3D virtuálních prohlídek jsme na základě jednání s týmem Vlastivědného muzea v Olomouci zvolili 3D prohlídku s možností vkládání interaktivních prvků. Cílem bylo získat „virtuální dvojče“ muzea s možností moderní 3D prezentace a tímto zpřístupnit toto muzeum jak pro imobilní, či ty, kteří dávají přednost online návštěvě před tou osobní a v neposlední řadě, jako velice důležitou věc, i jako lákadlo pro ty, které virtuální prohlídka nakonec zvedne z křesla, a expozice si dojedou prohlédnout osobně“ uvedl Vítězslav Dembinný, jednatel brněnské společnosti Panopro, která projekt ve Vlastivědném muzeu v Olomouci realizovala.
Prodloužené výstavy Vlastivědného muzea:
České korunovační klenoty na dosah
Výstava prodloužena až do neděle 28. března 2021. Návštěvníci se mohou těšit na mistrovské repliky českých korunovačních klenotů, které jsou k vidění v kompletní sestavě. Součástí výstavy jsou i repliky původního gotického královského jablka a žezla, které jsou uloženy ve Vídni a zároveň i replika Svatováclavského (korunovačního) meče. Výstava se dále věnuje příběhu 22 korunovaných panovníků, které doplní i další exponáty jako je kopie Pražského Jezulátka s kopií šatiček vyšívaných Marií Terezií, replika Řádu zlatého rouna a mnoho dalšího.
Jiří Louda – Život mezi erby
Výstava prodloužena až do neděle 18. dubna 2021. Výstava připomíná bohaté dílo i životní osudy pana Jiřího Loudy, dr. h. c., významného českého heraldika, knihovníka a v neposlední řadě účastníka československého zahraničního odboje 2. světové války. Jiří Louda se věnoval zejména studiu erbů a rodokmenů vládnoucích rodů Království českého a znaků českých a evropských měst. Intenzivně se zabýval rovněž moravskou církevní heraldikou. Sám během svého života vytvořil na dvě stě znaků měst a obcí. Byl autorem návrhu státního znaku České republiky a současné podoby prezidentské vlajky.
Autor: red., Antonín Valenta, zdroj foto: VMO
Fotogalerie
Další články z rubriky
Podmínky užití |
Prohlášení o přístupnosti |
Reklama |
Kontakty |
Nastavení souborů Cookies
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.