Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 17. dubna 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Šumperští zastupitelé budou přidělovat dotace

16.04.2021 - Šumperští zastupitelé budou přidělovat dotace - Ve...

Počasí

17.04.2021 - Sobota

Teplota: 8 / 2 - obcasny-Déšť

18.04.2021 - Neděle

Teplota: 11 / 3 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Volba nového rektora UP Olomouc

14. března 2021 - 15:37

Zpět na seznam článků

Senátoři Akademického senátu UP budou volit ze čtyř uchazečů

Volba nového rektora UP Olomouc

volba nového rektora UP Olomouc zdroj:upol.cz

Již ve středu 31. března se sejde Akademický senát Univerzity Palackého v Olomouci, aby rozhodl o tom, kdo bude vrcholným představitelem olomoucké univerzity na příští čtyři roky.

Dvacet čtyři senátorů bude nového rektora vybírat ze čtyř kandidátů – Martina Kudláčka z fakulty tělesné kultury, Jiřího Lacha z filozofické fakulty, Tomáše Opatrného z přírodovědecké fakulty a Martina Procházky z fakulty zdravotnických věd. Uchazeči o post rektora se akademické obci a veřejnosti představí 24. března během online besedy.

Nový rektor usedne do čela Univerzity Palackého na období od května 2021 do dubna 2025. V pozici vystřídá Jaroslava Millera, který univerzitu vedl v letech 2014–2021 a v prosinci loňského roku se rozhodl rezignovat na svou funkci rok před koncem řádného mandátu.

O volbě nového rektora budou rozhodovat senátoři Akademického senátu UP na svém zasedání dne 31. března od třinácti hodin v aule pedagogické fakulty. S ohledem na přísná opatření v souvislosti s pandemií covidu-19 se budou moci tohoto zasedání fyzicky účastnit pouze senátoři a kandidáti na rektora. Všichni ostatní zájemci však budou moci průběh celého zasedání a voleb sledovat prostřednictvím živého streamu na stránkách avp.upol.cz/stream.

Ke zvolení rektorem potřebuje jeden z kandidátů získat nadpoloviční většinu hlasů všech senátorů (minimálně 13 hlasů). Hlasování může probíhat maximálně ve třech kolech. Pokud ani ve třetím kole senátoři nového rektora nezvolí, budou vyhlášeny volby nové.

Všichni čtyři kandidáti se akademické obci a zájemcům z řad veřejnosti představí na veřejné prezentaci 24. března od třinácti hodin. I tato beseda se s ohledem na protiepidemická opatření uskuteční online. Pro tuto příležitost bude zároveň od dvanácti hodin vyhlášeno rektorské volno.

Kandidáti na rektora již představili své volební teze. Jejich vize a představy o tom, kam by chtěli Univerzitu Palackého v příštích čtyřech letech posunout a směřovat, si můžete přečíst na volebních stránkách ZDE

Autor: red., G. Sýkorová Dvorníková, zdroj foto: upol

Fotogalerie

volba nového rektora UP Olomouc       zdroj:upol.cz

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Policie hodnotí první týden opatření

Policie hodnotí první týden opatření

Fotek: 43
Přidáno: 08.03.2021

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.