Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 07. března 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Trojnásobný vítěz Wintermana podpoří díky výzvě „Vzhůru pomoci“ dvě nemocné děti

07.03.2021 - Trojnásobný vítěz Wintermana podpoří díky výzvě...

Počasí

07.03.2021 - Neděle

Teplota: 4 / -3 - SkoroJasno

08.03.2021 - Pondělí

Teplota: 4 / -3 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Vozidlo po nehodě začalo hořet. Na vině je alkohol, nebo hazard?

17. listopadu 2013 - 14:20

Zpět na seznam článků

Šetří policie na Prostějovsku

Vozidlo po nehodě začalo hořet. Na vině je alkohol, nebo hazard?

DN Štarnov zdroj foto:HZS Ok

V sobotu 16.listopadu, krátce před třináctou hodinou došlo k těžké dopravní nehodě dvou vozidel, s s následným požárem na silnici mezi Konicí a Štarnovem - v katastru obce Budětsko.

Na místo vyjeli profesionální hasiči z Konice, kteří zjistili, že po nehodě dvou vozidel jedno z nich vzplálo. „Při události byly zraněny tři osoby, které v době příjezdu hasičů byly v péči zdravotnické záchranné služby. Zranění vznikla v důsledku nehody, ne požáru.Oheň hasiči zlikvidovali během několika minut, jedno vozidlo zcela shořelo,“ uvedla k nehodě tisková mluvčí HZS Olomouckého kraje Vladimíra Hacsiková. Případ si převzala Policie ČR.

DN Štarnov

Z prvotního šetření vyplývá, že šestadvacetiletý řidič vozidla VW Touran, který jel od Konice směrem na Prostějov, měl v nepřehledné zatáčce v katastru obce Budětsko, začít předjíždět osobní motorové vozidlo Opel Zafira.

V tu dobu jelo v protisměru vozidlo Škoda Felicia. „Jeho devatenáctiletý řidič se snažil střetu zabránit. Strhl řízení vpravo, na nezpevněnou krajnici, odkud byl zpět odhozen na silnici do protisměru, kde se čelně střetl s vozidlem Opel Zafira, které řídil devětapadesátiletý řidič. Za vozidlem Opel Zafira jelo vozidlo Škoda Octavie. Jeho řidič, aby zabránil střetu, strhl řízení vlevo a sjel mimo komunikaci,“ popsala nehodu tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Irena Urbánková.

DN Štarnov

Na místě nehody zasahovaly všechny složky IZS. Při nehodě došlo ke zranění tří osob. Mladý řidič Škody Felicie utrpěl těžké zranění, se kterým byl sanitním vozem převezen nemocnice v Olomouci, kde byl hospitalizován. Jeho šestnáctiletá spolujezdkyně utrpěla lehké zranění a po ošetření v nemocnici byla propuštěna do domácího léčení.

DN Štarnov

Ve vozidle Opel Zafira došlo k těžkému zranění šedesátileté spolujezdkyně, která byla sanitním vozem převezena do prostějovské nemocnice, kdy byla hospitalizována. Řidič Opelu Zafira nebyl zraněn. Nedošlo ani ke zranění řidiče vozidla Škody Octavie. „Na místě byla provedena dechová zkouška u řidiče VW Touran, která byla pozitivní a policisté mu dvěma dechovými zkouškami naměřili 0,21 a 0,23 promile alkoholu v dechu. U řidičů Opelu Zafita a Škody Octavie byl alkohol na místě vyloučen dechovou zkouškou, u řidiče Škody Felicie, vzhledem k jeho zranění nařízen odběr krve v nemocnici,“ doplnila tisková mluvčí Urbánková.

DN Štarnov

Vznikla škoda na vozidlech ve výši téměř sto devadesát tisíc korun. Průjezd v místě nehody byl uzavřen po dobu čtyř hodin. „Na místo nehody byl přizván znalec z oboru silniční dopravy. Přesné okolnosti nehody, příčina a míra zavinění jsou předmětem dalšího policejního šetření,“ informovala Irena Urbánková.

Autor: red.V.Hacsiková, I.Urbánková, zdroj foto:HZS Ok

Fotogalerie

DN Štarnov               zdroj foto:HZS Ok

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

Přestupní terminál Šumperk

Přestupní terminál Šumperk

Fotek: 21
Přidáno: 16.11.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.