Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 24. srpna 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Mikolas Josef zpíval na Šumpersku

23.08.2019 - Mikolas Josef zpíval na Šumpersku - Překvapení ke...

Počasí

24.08.2019 - Sobota

Teplota: 28 / 15 - Zataženo

25.08.2019 - Neděle

Teplota: 30 / 17 - Přeháňky-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Všechny autobusové linky v Olomouckém kraji budou součástí IDSOK

23. června 2013 - 13:02

Zpět na seznam článků

Změna vstupuje v platnost 1. července

Všechny autobusové linky v Olomouckém kraji budou součástí IDSOK

ilustrační snímek zdroj foto:sumpersko.net

Rada Olomouckého kraje na svém zasedání ve čtvrtek 20. června schválila uzavření smluvního vztahu s dopravcem Auta-Busy Studený.„Vstupem do Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje s platností od 1. července přistupuje tento dopravce k jednotnému tarifnímu systému a v rámci IDSOK tak budou působit už všichni autobusoví dopravci v našem kraji,“ uvedl tiskový mluvčí Olomouckého kraje Ivan Rašťák.

Integrovaný dopravní systém Olomouckého kraje (IDSOK) byl spuštěn v roce 2003 integrací autobusové dopravy oblasti Jesenicka a Šumperska. V následujících letech byly postupně začleněny do IDSOK autobusové linky dle okresů Olomouckého kraje a také všechna města s MHD (Olomouc, Přerov, Prostějov, Zábřeh, Šumperk, Hranice).

U Českých drah byl IDSOK prvně zaveden na třech tratích v oblasti Jesenicka v roce 2005 a následně v roce 2007 mezi Šumperkem a Zábřehem na Moravě. K 1. březnu letošního roku byly zaintegrovány tratě z Prostějova do Dzbelu, z Červenky do Prostějova a z Mikulovic do Zlatých Hor, ke dni 1. července budou do IDSOK začleněny poslední dvě regionální autobusové linky Olomouc – Tršice a Olomouc - Hlubočky dopravce Auta-Busy Studený. Ceník jízdného od 1. července ZDE

„Olomoucký kraj prostřednictvím KIDSOK, který organizuje veřejnou osobní dopravu v kraji, nyní intenzivně jedná především s dopravcem ČD, aby mohli cestující v Olomouckém kraji již cestovat na jeden jediný jízdní doklad, který je dotován z finančních prostředků kraje, bez ohledu na druh veřejného dopravního prostředku,“ dodal tiskový mluvčí Ivan Rašťák.

 

Autor: red.,I.Rašťák

Fotogalerie

ilustrační snímek                zdroj foto:sumpersko.net

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.