fitnesskotelna
šumpersko PF
FOTO
Pátek 13. prosince 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Dálnice D1 se prodloužila o čtrnáct kilometrů

12.12.2019 - Dálnice D1 se prodloužila o čtrnáct kilometrů -...

Počasí

13.12.2019 - Pátek

Teplota: 1 / -1 - Sníh

14.12.2019 - Sobota

Teplota: 4 / 1 - Sníh

šumpersko.net PF 2018

Všímaví občané z Rudy nad Moravou pomohli dopadnout trojici zlodějů

02. prosince 2019 - 14:29

Zpět na seznam článků

"Osudnou" se stala pro chmatáky dětská čtyřkolka

Všímaví občané z Rudy nad Moravou pomohli dopadnout trojici zlodějů

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Šumperští policisté dopadli trojici mladíků z Bruntálska, která má podle nich na svědomí několik případů vloupání, případně nevydařených pokusů vloupání do různých objektů, a to zejména na Bruntálsku, Šumpersku, ale i Jesenicku. Společně s třicetiletým mužem se nejméně v jedenácti již zadokumentovaných případech protiprávního jednání dopustil také jeden mladistvý a jeden nezletilý.

Od začátku září letošního roku má uvedená trojice podle policistů na svědomí vloupání do pěti prodejen potravin, dvou restaurací, dvou prodejních stánků, ale také do sběrných surovin nebo provozovny čerpací stanice. „Vedle finanční hotovosti je zajímaly zejména cigarety, cukrovinky, nápoje, ale také různé pracovní a elektrické nářadí,“ uvedla tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Jiřina Vybíhalová.

Podle dosavadního šetření na odcizených věcech způsobili škodu okolo 70 tisíc korun a poškodili majetek za bezmála 190 tisíc korun. „Tento počet ale nemusí být konečný, kriminalisté na případu dále pracují,“ informovala policejní mluvčí.

Pomyslná klec spadla začátkem minulého týdne. „Díky pomoci všímavých občanů byli dopadeni bezprostředně poté, co v Rudě nad Moravou odcizili ze zahrady u rodinného domu dětskou čtyřkolku. Tu se snažili ukrýt pod nízký strom nedaleko místa odcizení,“ sdělila Jiřina Vybíhalová, která upřesnila: „Nejstarší z trojice, třicetiletý muž, který již byl opakovaně za majetkovou trestnou činnost odsouzen, si již vyslechl sdělení obvinění z trestných činů krádež a poškození cizí věci. Stíhán je vazebně. V případě prokázání viny a odsouzení mu podle trestního zákoníku hrozí až pětiletý trest odnětí svobody nebo peněžitý trest.“

Obvinění z provinění krádeže, poškození cizí věci a porušování domovní svobody se nevyhnul ani mladistvý.

Autor: red., pis

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

Jeseník si vyzkouší sci-fi technologie

Jeseník si vyzkouší sci-fi technologie

K úspěchu mu pomohl Olomoucký kraj

Muž ze Šumperka se vyhýbal nástupu do vězení

Muž ze Šumperka se vyhýbal nástupu do vězení

Před policisty se snažil schovat na půdě

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.