Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 22. února 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Pětapadesátiletá řidička v Zábřehu nadýchala v sobotu ráno 2,99 promile

22.02.2020 - Pětapadesátiletá řidička v Zábřehu nadýchala v...

Počasí

22.02.2020 - Sobota

Teplota: 7 / 1 - Zataženo

23.02.2020 - Neděle

Teplota: 9 / 7 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Vstup na nový antukový dvorec má veřejnost v Olomouci – Nový svět zdarma

25. září 2015 - 09:27

Zpět na seznam článků

TJ Sokol zrekonstruoval hřiště za pomoci příspěvku Nadace ČEZ

Vstup na nový antukový dvorec má veřejnost v Olomouci – Nový svět zdarma

Olomoc - Nový svět - zrekonstruovaný tenisový dvorec zdroj foto: V. Sobol

Velká radost nastala ve čtvrtek 24. září v olomoucké místní části Nový svět, měli k ní důvod nejen sportovci, kteří ocenili čerstvě zrekonstruovaného tenisového dvorce. Tělocvičná jednota Sokol Olomouc – Nový svět nechala staré a nevyhovující tenisové hřiště opravit díky příspěvku Nadace ČEZ v hodnotě 900 tisíc korun. Antukový dvorec poslouží nejen tenistům z místního klubu, ale i zájemcům z řad amatérské veřejnosti, navíc zcela zdarma.

Tenisové hřiště v olomoucké ulici Sudova bylo po třicetiletém užívání v nevyhovujícím technickém stavu, rekonstrukce proto byla nezbytná. Stavební úpravy spočívaly v provedení nového odvodnění pomocí drenážního systému, odkopání stávajícího terénu pro novou konstrukční skladbu povrchu a instalaci antukového krytu. „Dvorec se zcela novým antukovým povrchem a vybavením využijí nejen naši členové, ale i další místní sportovní nadšenci. Dlouhodobě se snažíme o propagaci zdravého životního stylu i sportovního a férového ducha, a tak hřiště budeme pronajímat zcela zdarma, aby příležitost zahrát si dostali opravdu úplně všichni,“ uvedl starosta TJ Sokol Olomouc – Nový svět Lubomír Čechovský.

dětem asistuje u stříhání pásky starosta TJ Sokol Olomouc – Nový svět Lubomír Čechovský zdroj foto: V. Sobol

O pomyslné pokřtění zrekonstruovaného dvorce se postarali žáci olomoucké tenisové školy, kteří na něm přítomným divákům poodhalili průběh svých tréninků. Slavnostně tak odstartovali provoz Oranžové plochy, jež bude odteď všem zájemcům otevřena denně od 7 do 20 hodin.

Olomouc - Nový svět - zrekonstruovaný tenisový dvorec zdroj foto: V. Sobol

Nadace ČEZ pomáhá městům a obcím po celé České republice budovat sportovní i dětská Oranžová hřiště už od svého založení v roce 2002. Za tuto dobu podpořila téměř 330 hřišť v celkové hodnotě přibližně 300 milionů korun. „TJ Sokol Olomouc – Nový svět vytváří možnosti ke sportování a aktivnímu trávení volného času všem bez rozdílu věku či fyzických schopností. Vychází vstříc všem aktivním lidem z Olomouce i okolí, proto jsme jí ve snaze vylepšit nabízené zázemí rádi podali pomocnou ruku,“ uvedla Michaela Žemličková, ředitelka Nadace ČEZ.

Autor: red., V. Sobol

Fotogalerie

Olomoc - Nový svět - zrekonstruovaný tenisový dvorec  zdroj foto: V. Sobol

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.