Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 28. února 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Olomoucký kraj pomůže partnerskému Yunnanu v boji s koronavirem

27.02.2020 - Olomoucký kraj pomůže partnerskému Yunnanu v boji s...

Počasí

28.02.2020 - Pátek

Teplota: 4 / 1 - prehanky-Sníh

29.02.2020 - Sobota

Teplota: 5 / 0 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Vůně citrusů a záplava květů exotických rostlin

28. ledna 2020 - 17:06

Zpět na seznam článků

I takový může být únor v olomouckých sbírkových sklenících

Vůně citrusů a záplava květů exotických rostlin

Sbírkové skleníky Výstaviště Flora Olomouc zdroj foto: P. Hamouzová

Za exotikou v zimě ale nemusíte daleko. Sbírkové skleníky Výstaviště Flora Olomouc opět zvou návštěvníky na překrásnou podívanou plnou citrusových plodů, květů, cizokrajných rostlin a exotických zvířat. Tropický, subtropický, palmový a kaktusový skleník otevře návštěvníkům své brány už 1. února.

Sbírkové skleníky Výstaviště Flora Olomouc jsou neodmyslitelnou součástí Smetanových sadů. K historicky nejstarším patří Palmový skleník, který nabízí impozantní pohled na exotické rostliny ohromných velikostí. Milovníci sukulentů a kaktusů jistě najdou zalíbení právě v kaktusovém skleníku. Unikátní exotické rostliny lze spatřit také ve skleníku tropickém a subtropickém.

Sbírkové skleníky Výstaviště Flora Olomouc zdroj foto: P. Hamouzová

V palmovém skleníku lze spatřit kvetoucí strelície královské. Jejich květenství, v pestré modro-oranžové barvě, vás rázem přenese do Jižní Afriky, odkud pochází. V kaktusovém skleníku již kvetou první sukulenty a v tropickém skleníku se tvoří první plod ananasu. Subtropický skleník okouzlí svým nepřeberným množstvím plodících citrusů, jako jsou mandarinky, pomeranče, citrony, grepy a mnoho dalších i méně známých citrusových plodů. „V tomto období se na citrusech objevují první poupata, což značí brzkou záplavu voňavých květů. Dále kvete několik druhů bromélií a pro menší děti tu v teráriu čeká atraktivní kajman brýlový, či v jezírku líně plovoucí velký bílý sumec s délkou 1,5 m,“ doplňuje informace Pavel Souček, vedoucí sbírkových skleníků.

Sbírkové skleníky Výstaviště Flora Olomouc zdroj foto: P. Hamouzová

Kdy se do skleníků vydat? únor 9.30 – 16.00 hod. (pouze o víkendech); březen 9.30 – 16.00 hod. (denně mimo pondělí); duben – říjen 9.30 – 18.00 hod. (denně mimo pondělí).

Autor: red., P Hamouzová, zdroj foto: P. Hamouzová

Fotogalerie

Sbírkové skleníky Výstaviště Flora Olomouc   zdroj foto: P. Hamouzová

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.