Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 25. února 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Zubní víla ve FN Olomouc má čtyřnohého pomocníka

24.02.2021 - Zubní víla ve FN Olomouc má čtyřnohého pomocníka -...

Počasí

25.02.2021 - Čtvrtek

Teplota: 12 / 3 - SkoroJasno

26.02.2021 - Pátek

Teplota: 9 / 2 - Mlha

Zde je místo pro Vaši reklamu

Vybrané vlaky IC RegioJet budou zastavovat v Zábřehu

17. listopadu 2012 - 10:15

Zpět na seznam článků

S novým jizdním řádem přichází dobrá zpráva

Vybrané vlaky IC RegioJet budou zastavovat v Zábřehu

ilustrační snímek zdroj foto:S.A.

V návaznosti na intenzivní jednání se starostou města Zábřeh Františkem Johnem upravil RegioJet jízdní řád dvou spojů, které i v rámci nového jízdního řádu, který vstupuje v platnost v neděli 9. prosince, zastaví ve stanici Zábřeh na Moravě.

V původním návrhu neměly v Zábřeze zastavovat žádné spoje této společnosti. „RegioJet má vždy zájem o zachování vazeb na zákazníky na trzích, kde působí. Proto při se sestavování nového jízdního řádu, který je vždy kompromisem mezi obchodní politikou jednotlivých dopravců, kapacitou dopravní cesty, provozními hledisky a řadou dalších faktorů, snaží o maximum možného tak, aby co nejvíce vyšel vstříc zákazníkům“ uvedl při jednání v Zábřeze ředitel prodeje a zákaznického servisu RegioJet Aleš Ondrůj.

Dodal, že je třeba brát v potaz skutečnost, že v roce 2013 bude kapacita železniční dopravní cesty omezenější, a to z důvodu příchodu dalších dopravců na trasu Praha - Ostravsko. Úprava jízdního řádu je dána snahou soukromé společnosti o zachování minimální dojezdové doby mezi Ostravou a Prahou, ta totiž může být v příštím roce negativně ovlivněna železničními pracemi před Prahou.

V železniční stanici Zábřeh na Moravě zastaví dva spoje IC RegioJet - IC1000 a IC1017. Spoj IC 1000 ve směru Třinec - Praha s odjezdem ze Zábřehu na Moravě ve všední dny v 6.25 hodin a příjezdem do stanice Praha hl. n. v 8.33 hodin, dále v opačném směru Praha - Třinec spoj IC1017 s odjezdem z Prahy hl. n. v 19.12 a příjezdem do Zábřehu na Moravě ve 21.10 hodin a pokračující dále ve směru Olomouc, Ostrava a Třinec.

Vytvoří se tím spojení například na jednodenní služební cestu do Prahy a zpět, dojíždění do škol do Ostravy a Prahy, apod., a to nejen pro obyvatele Zábřeha, ale také například Šumperska a Mohelnicka.

Autor: red.,D.Gryc

Fotogalerie

ilustrační snímek            zdroj foto:S.A.

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

Přestupní terminál Šumperk

Přestupní terminál Šumperk

Fotek: 21
Přidáno: 16.11.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.