Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 25. května 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Podpora paliativní péči v kraji

24.05.2024 - Podpora paliativní péči v kraji - Nejvíce se zaměřuje...

Počasí

25.05.2024 - Sobota

Teplota: 20 / 15 - Bouřky

26.05.2024 - Neděle

Teplota: 23 / 13 - Přeháňky-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Vychází nový zpravodaj o Jeseníkách

13. března 2018 - 11:59

Zpět na seznam článků

Zdarma nabízí čtení pro patrioty i turisty

Vychází nový zpravodaj o Jeseníkách

Vychází nový zpravodaj - Jeseníky – Rychlebské hory zdroj:jesrychle

Přírodní zajímavosti, historické souvislosti i tipy na návštěvu zajímavých míst nabízí nový časopis Jeseníky – Rychlebské hory, který začal vydávat spolek Erebia ve spolupráci s Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR, Správou chráněné krajinné oblasti Jeseníky (SCHKOJ). Úvodní číslo, které hned na první pohled zaujme originálními fotografiemi na obálce i u jednotlivých článků, vyšlo v nákladu tři tisíce výtisků díky podpoře Nadace ČEZ. „Časopis bude zdarma k dispozici na infocentrech a dalších místech uvedených na webu www.jesrychle.cz, na kterém jsou také jednotlivé články ke stažení,“ upřesnil vedoucí SCHKOJ a jeden z tvůrců magazínu Petr Šaj. 

V prvním čísle najdou čtenáři například text o pestrosti života ve stále ještě tajemné Velké kotlině, historii dnes už neexistující osady Josefová, rozbor dopadu klimatických změn na jesenické lesy, dvoustranu o životě sokola stěhovavého v Jeseníkách, zprávu o netradičním monitoringu návštěvnosti hor nebo představení neuvěřitelného příběhu Tančírny v Račím údolí. „Zatím jsme se věnovali většinou těm známějším tématům, v dalších vydáních chceme jít více do hloubky. Zajímavých témat najdeme v Jeseníkách více než dost, navíc se chceme pravidelně věnovat také Rychlebským horám,“ řekl Petr Šaj, podle kterého bude časopis prozatím vycházet dvakrát ročně.

Jeseníky - Rychlebské hory - obsah první číslo zdroj:jesrychle

Podle místních je zpravodaj zajímavým pokusem o popularizaci Jeseníků mezi turisty i současnými obyvateli. „Život obyvatel jesenických hor byl vždy drsný, což ostatně ukazují i články nového časopisu, které se věnují historii. Ale zároveň byl a je i krásný, v souladu s přírodou. A my tuhle strunu musíme v našich lidech zase vyladit, jinak všichni utečou do Prahy a zpátky z Prahy do Jeseníků už turisté nepřijedou, protože je tady nebude mít kdo ubytovat a dát jim najíst,“ řekl starosta Loučné nad Desnou Jaroslav Sembdner.

distribuční místa zdroj:jesrychle

Nové číslo uvítali také na přečerpávací vodní elektrárně Dlouhé stráně, jejíž horní nádrž patří k nejnavštěvovanějším turistickým cílům v Jeseníkách. „Líbí se mi, že se časopis zaměřuje na témata, která nenajdeme v žádném turistickém průvodci, takže místním i návštěvníkům může otevřít nové obzory a dát tipy na přemýšlení i zajímavé výlety,“ řekl šéf elektrárny Vítězslav Chmelař.

 
 

Autor: red., V. Sobol

Fotogalerie

Vychází nový zpravodaj - Jeseníky – Rychlebské hory           zdroj:jesrychle

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

VESELENÍ šumperské školky

VESELENÍ šumperské školky

Fotek: 93
Přidáno: 24.05.2024

Gastro festival Jídlo na ulici

Gastro festival Jídlo na ulici

Fotek: 65
Přidáno: 18.05.2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Fotek: 109
Přidáno: 11.05.2024

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.