Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 05. srpna 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Podnapilé dívky v Jeseníku fyzicky napadly prodavačku

05.08.2020 - Podnapilé dívky v Jeseníku fyzicky napadly prodavačku -...

Počasí

05.08.2020 - Středa

Teplota: 22 / 14 - Zataženo

06.08.2020 - Čtvrtek

Teplota: 27 / 14 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Vydejte se s rockovou kapelou Argema v Šumperku do ráje!

15. srpna 2016 - 21:52

Zpět na seznam článků

Jako host vystoupí domácí bigbeatová kapel Corouhave

Vydejte se s rockovou kapelou Argema v Šumperku do ráje!

Argema zdroj foto:d.k.

Tohle je ráj, Milion snů, Prohrát není žádná hanba nebo Modrý pondělí. Tyto a mnohé další legendární hity zahraje na přání diváků v pátek 23. září skupina Argema v šumperském domě kultury.

Argema je pojem, na který nedají fanoušci tuzemské rockové muziky dopustit. Je populární nejen díky svým svižným melodiím, ale i podmanivým baladám.  Hlavním zakládajícím členem party z Uherského Hradiště, která vznikla v roce 1982, byl bubeník Josef Pavka. Jako učitel přírodopisu dostal nápad, že kapela ponese název podle stejnojmenného tropického motýla.

Nejprve se začala prosazovat na Jižní Moravě. Postupně se vypracovala na jednu z nejrespektovanějších metalových kapel v Československu. Úspěch slavil hlavně koncertní program Velká Morava, se kterým Argema mohla konkurovat i tehdejším špičkám v čele s Citronem nebo Vitacitem.

Úspěch první desky s názvem Poprvé dokázal, že se muzikanti vydali správnou cestou. Svým způsobem po ní kráčí dodnes. Například v roce 1995 získala nominaci ceny Grammy v kategorii Skupina roku, a také se stala Skokanem roku v anketě Český slavík 2007.

Hvězda skupiny září na československé hudební scéně už neuvěřitelných 34 let. Současnou sestavu tvoří kapelník a zkušený matador Josef Pavka, klávesista Daniel Škrášek, kytarista Ivoš Ledabyl, baskytarista Kamil Hanáček a v neposlední řadě charismatický zpěvák Jaromír Hnilica (finalista soutěže Hlas Česka a Slovenska). „Výrazné refrény, příjemné zpěvy a známé melodie, které už zlidověly. To je přesně ono, na co se fanoušci Argemy mohou během koncertu těšit,“ zve na akci produkční domu kultury Michaela Horáková.

Koncert kapel Argema a Corouhave vypukne v pátek 23. září od 19 hodin ve velkém sále Domu kultury Šumperk. Vstupné je v předprodeji 220 korun, v den akce 270 korun.

On-line rezervace vstupenek ZDE

 

Autor: red.,M.Horáková

Fotogalerie

Argema                  zdroj foto:d.k.

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Burgenland 2020 II

Burgenland 2020 II

Fotek: 41
Přidáno: 04.08.2020

Burgenland 2020 I

Burgenland 2020 I

Fotek: 43
Přidáno: 04.08.2020

Den s Horskou službou

Den s Horskou službou

Fotek: 34
Přidáno: 20.07.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.