Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 23. října 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Žákyně sedmé třídy zachránila život mladšímu kamarádovi

22.10.2021 - Žákyně sedmé třídy zachránila život mladšímu...

Počasí

23.10.2021 - Sobota

Teplota: 9 / 4 - Oblačno

24.10.2021 - Neděle

Teplota: 10 / 0 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Vykradených vozidel na Šumperku v letošním roce přibylo

22. srpna 2013 - 08:42

Zpět na seznam článků

„Nepoužívejte vozidlo jako trezor,“ upozorňuje policejní komisařka Marie Šafářová

Vykradených vozidel na Šumperku v letošním roce přibylo

ilustrační snímek zdroj foto:PČR

V období od ledna do konce července letošního roku evidují policisté v okrese Šumperk celkem šestapadesát trestných činů – krádeží věcí z vozidel. V porovnání se stejným obdobím roku loňského roku je to o třináct případů více. A další případy přibývají.

Mgr.Marie Šafářová „K poslednímu obdobnému došlo krátce po poledni v úterý 20. srpna na parkovišti před areálem bývalé STS ve Vikýřovicích. Neznámý pachatel vnikl po rozbití skleněné výplně zadních dveří do osobního automobilu Škoda Octavia a odcizil z něj brašnu s notebookem, nabíječkou a třemi USB flashdisky. Využil tak asi půlhodiny, na kterou se řidič od vozidla vzdálil,“ popsala poslední případ komisařka Marie Šafářová z Územního obvodu Šumperk. Škoda v tomto případě přesáhla deset tisíc korun.

Zloději se zaměřují jak na vozidla zaparkovaná na velkých a poměrně rušných parkovištích, tak jejich pozornosti neujdou ani auta zaparkovaná u obytných a rodinných domů a také na sídlištích. Před odchodem od vozidla zkontrolujte uzavření všech oken, včetně střešního, zavazadlového prostoru a uzavření a uzamčení všech dveří vozidla. I když máte vozidlo řádně uzamčené, nezbývá než připomenout, že „Auto není trezor!“. Volně odložené věci na sedadlech, zejména kabelky, mobilní telefony a další technika mohou pachatele nalákat.

ilustrační snímek

Zejména ze zkušeností při vyšetřování již spáchaných krádeží důrazně policie upozorňuje:“Nikde, zejména před obchodem, restaurací nebo třeba budovou zaměstnání nadávejte okatě do zavazadlového prostoru automobilu cenné věci. Pachatelé si často své oběti právě na takových místech vytipují a při vloupání do vozidla jdou tzv. najisto, proto vezměte věci raději vždy s sebou,“ vysvětluje Marie Šafářová.

Lhostejnost, netečnost a nepozornost zlodějům nahrává, a proto si všímejte pohybu na parkovištích. „Pokud uvidíte podezřelou osobu, která se pohybuje mezi zaparkovanými vozidly nebo už se dokonce do některého pokouší vloupat, volejte ihned Policii České republiky na bezplatnou tísňovou linku 158. Nikdy nevíte, kdy třeba všímavost někoho jiného zachrání vozidlo a věci v něm právě vám,“ dodává policejní komisařka Marie Šafářová.

Autor: red.,M.Šafářová, zdroj foto:PČR

Fotogalerie

ilustrační snímek                  zdroj foto:PČR

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.