Kostka srdce
Rakousko
Kostka srdce
Úterý 26. května 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Unikátní výstava masožravých rostlin v Olomouci

26.05.2020 - Unikátní výstava masožravých rostlin v Olomouci - Pod...

Počasí

26.05.2020 - Úterý

Teplota: 16 / 8 - PoloJasno

27.05.2020 - Středa

Teplota: 20 / 6 - PoloJasno

čokoláda

Výlet do nitra lidského těla

12. června 2019 - 18:03

Zpět na seznam článků

FN Olomouc nabídne zájemcům v Šantovce unikátní osvětovou akci „Střevo tour“

Výlet do nitra lidského těla

ilustrační snímek zdroj foto: FN OLK

Lidé už vstoupili na nejvyšší vrcholky zeměkoule i na dno oceánů. Okusili stav vesmírné beztíže a zanechali svou stopu na povrchu Měsíce. Jsou však místa, která zatím osobně navštívit nemůžeme, ač jsou nám ze všeho nejblíže. Alespoň virtuální prohlídku útrob lidského těla nabídne všem zájemcům ve středu 19. června od deseti do sedmnácti hodin v Galerii Šantovka Fakultní nemocnice Olomouc.

Stane se tak v rámci osvětové akce Střevo Tour, během níž si lidé budou moci projít devět metrů dlouhou a čtyři metry vysokou maketou tlustého střeva. „Všichni návštěvníci velké nafukovací makety uvidí na vlastní oči, jak vypadá zdravá sliznice, ale také jak se projevují choroby, které střevo postihují,“ popisuje projekt pořádaný občanským sdružením Onkomaják ve spolupráci s Ministerstvem zdravotnictví ČR vedoucí Odboru Marketingu FN Olomouc Veronika Jeřábková.

ilustrační snímek zdroj foto: FN OLK

Preventivní akce se podle jejích slov zaměřuje především na poskytování informací o možnostech léčby rakoviny tlustého střeva a konečníku, ale návštěvníkům poskytuje také informace o prevenci a možnostech včasného záchytu tohoto onemocnění.

Na stěnách obřího „tunelu“ si zájemci mohou přečíst například o tom, co jsou a jak se projevují polypy, divertikly či záněty tlustého střeva. „Maketou na všech zastávkách Střevo Tour provázejí zkušení průvodci: lékaři, zdravotní sestry nebo studenti vyšších ročníků medicíny. Na naší zastávce se průvodcovství ujmou odborníci z II. interní kliniky - gastroenterologické a geriatrické Fakultní nemocnice Olomouc, s nimiž mohou příchozí konzultovat své dotazy a potíže,“ doplňuje Jeřábková.

ilustrační snímek zdroj foto: FN OLK

Česká republika má v incidenci rakoviny tlustého střeva smutný světový primát. Stejně jako u řady jiných vážných onemocnění, i v tomto případě je klíčem k efektivní léčbě především prevence.

Autor: red., A. Fritscher, zdroj foto: FN OLK

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj foto: FN OLK

Další články z rubriky

Odběrové místo ve FN Olomouc se přestěhovalo

Odběrové místo ve FN Olomouc se přestěhovalo

Z parkoviště do protější budovy

Celní správa kontroluje online hazard

Celní správa kontroluje online hazard

Od začátku roku zjistili celníci výskyt nelegálního hazardu na téměř 70 internetových stránkách

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.