Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 22. května 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Rodina Mornstein-Zierotin představí veřejnosti Bludovský zámek

22.05.2019 - Rodina Mornstein-Zierotin představí veřejnosti Bludovský...

Počasí

22.05.2019 - Středa

Teplota: 13 / 12 - obcasny-Déšť

23.05.2019 - Čtvrtek

Teplota: 15 / 12 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Vynálezce bleskosvodu zapůsobil na studenty Olomouckého kraje

08. června 2018 - 19:05

Zpět na seznam článků

Díky němu vyhráli přes sto tisíc korun

Vynálezce bleskosvodu zapůsobil na studenty Olomouckého kraje

Vynálezce bleskosvodu zapůsobil na studenty Olomouckého kraje zdroj foto: V. Sobol

Více než sto tisíc korun si mezi sebou rozdělilo devět nejaktivnějších studentů elektro oborů Střední školy technické a obchodní v Olomouci, známé pod názvem Kosinka, za výkony v motivačním programu Prokopa Diviše, který připravila společnost ČEZ Distribuce ve spolupráci s Asociací energetických manažerů.

Cílem programu, pojmenovaném po slavném českém knězi, hudebníkovi a vynálezci bleskosvodu Prokopu Divišovi, je zvýšit atraktivitu studia na elektrotechnických školách.

Pro nezasvěcené byl největším překvapením úspěch studentky třetího ročníku oboru mechanik elektrotechnik a výpočetní elektronické systémy Jarmily. Ta je sice jedinou, nicméně podle kantorů velmi nadanou, dívkou studující elektro obory. „Prostě mě to tady baví. Elektřina jako taková i napětí a jiskření, které vzniká, když jsem ve třídě jediná holka,“ řekla po převzetí šeku na sedm tisíc korun za třetí místo s úsměvem Jarmila. Peníze chce přidat k už dříve našetřeným, aby si mohla pořídit nové vybavení do pokojíčku.

Olomouc - předání ocenění za výkon v motivačním programu zdroj foto: V. Sobol

Jedním ze záměru organizátorů je vychovat si ze studentů potencionální zaměstnance, protože elektro obory se stejně jako další technické profese potýkají s nedostatkem kvalitních uchazečů. „Studenti, kteří se do programu zapojí a získají ocenění, pak mají výhodu při hledání dalšího uplatnění u naší společnosti,“ dodal Tomáš Murtinger, ředitel úseku finance a správa energetické společnosti.

Podle sdělení ředitele z firmy v příštích pěti letech odejde do starobního důchodu kolem čtyři sta pracovníků, proto se snaží podporovat technické vzdělání a vychovat si budoucí kvalifikované pracovníky již během jejich studia na středních či vysokých školách. „Podobné projekty, které propojují školu s praxí a motivují studenty technických oborů, jsou jedinou cestou k tomu, aby nabídka a poptávka na trhu práce byla v souladu,“ řekl ředitel Okresní hospodářské komory Olomouc Radim Kašpar.

Do programu Prokopa Diviše se v letošním školním roce zapojilo bezmála devět set padesát studentů ze středních škol v Plzni, Ostrově, Chomutově, Liberci, Kladně, Praze, Hradci Králové, Dobrušce, Olomouci a Ostravě.

Autor: red., V. Sobol,zdroj foto: V. Sobol

Fotogalerie

Vynálezce bleskosvodu zapůsobil na studenty Olomouckého kraje   zdroj foto: V. Sobol

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Mikulov bavil Šumperk I.

Mikulov bavil Šumperk I.

Fotek: 36
Přidáno: 13.05.2019

Mikulov bavil Šumperk II.

Mikulov bavil Šumperk II.

Fotek: 42
Přidáno: 13.05.2019

Velikonoce na zámku Velké Losiny

Velikonoce na zámku Velké Losiny

Fotek: 23
Přidáno: 20.04.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.