Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 16. srpna 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Šumpersko v období první republiky (1918–1938)

16.08.2018 - Šumpersko v období první republiky (1918–1938) -...

Počasí

Jasno

16.08.2018 - Čtvrtek

Teplota: 28 / 14 - Jasno

Jasno

17.08.2018 - Pátek

Teplota: 30 / 15 - Jasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Vynálezce bleskosvodu zapůsobil na studenty Olomouckého kraje

08. června 2018 - 19:05

Zpět na seznam článků

Díky němu vyhráli přes sto tisíc korun

Vynálezce bleskosvodu zapůsobil na studenty Olomouckého kraje

Vynálezce bleskosvodu zapůsobil na studenty Olomouckého kraje zdroj foto: V. Sobol

Více než sto tisíc korun si mezi sebou rozdělilo devět nejaktivnějších studentů elektro oborů Střední školy technické a obchodní v Olomouci, známé pod názvem Kosinka, za výkony v motivačním programu Prokopa Diviše, který připravila společnost ČEZ Distribuce ve spolupráci s Asociací energetických manažerů.

Cílem programu, pojmenovaném po slavném českém knězi, hudebníkovi a vynálezci bleskosvodu Prokopu Divišovi, je zvýšit atraktivitu studia na elektrotechnických školách.

Pro nezasvěcené byl největším překvapením úspěch studentky třetího ročníku oboru mechanik elektrotechnik a výpočetní elektronické systémy Jarmily. Ta je sice jedinou, nicméně podle kantorů velmi nadanou, dívkou studující elektro obory. „Prostě mě to tady baví. Elektřina jako taková i napětí a jiskření, které vzniká, když jsem ve třídě jediná holka,“ řekla po převzetí šeku na sedm tisíc korun za třetí místo s úsměvem Jarmila. Peníze chce přidat k už dříve našetřeným, aby si mohla pořídit nové vybavení do pokojíčku.

Olomouc - předání ocenění za výkon v motivačním programu zdroj foto: V. Sobol

Jedním ze záměru organizátorů je vychovat si ze studentů potencionální zaměstnance, protože elektro obory se stejně jako další technické profese potýkají s nedostatkem kvalitních uchazečů. „Studenti, kteří se do programu zapojí a získají ocenění, pak mají výhodu při hledání dalšího uplatnění u naší společnosti,“ dodal Tomáš Murtinger, ředitel úseku finance a správa energetické společnosti.

Podle sdělení ředitele z firmy v příštích pěti letech odejde do starobního důchodu kolem čtyři sta pracovníků, proto se snaží podporovat technické vzdělání a vychovat si budoucí kvalifikované pracovníky již během jejich studia na středních či vysokých školách. „Podobné projekty, které propojují školu s praxí a motivují studenty technických oborů, jsou jedinou cestou k tomu, aby nabídka a poptávka na trhu práce byla v souladu,“ řekl ředitel Okresní hospodářské komory Olomouc Radim Kašpar.

Do programu Prokopa Diviše se v letošním školním roce zapojilo bezmála devět set padesát studentů ze středních škol v Plzni, Ostrově, Chomutově, Liberci, Kladně, Praze, Hradci Králové, Dobrušce, Olomouci a Ostravě.

Autor: red., V. Sobol,zdroj foto: V. Sobol

Fotogalerie

Vynálezce bleskosvodu zapůsobil na studenty Olomouckého kraje   zdroj foto: V. Sobol

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Polský solný důl Wieliczka I.

Polský solný důl Wieliczka I.

Fotek: 42
Přidáno: 13.08.2018

Polský solný důl Wieliczka II.

Polský solný důl Wieliczka II.

Fotek: 37
Přidáno: 13.08.2018

Krakov I.

Krakov I.

Fotek: 74
Přidáno: 11.08.2018

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.