Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 17. července 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Ženu okradli na šumperské diskotéce

17.07.2019 - Ženu okradli na šumperské diskotéce - Obezřetnost se...

Počasí

17.07.2019 - Středa

Teplota: 22 / 11 - Zataženo

18.07.2019 - Čtvrtek

Teplota: 25 / 12 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Výrobci nás občas klamou o vlastnostech obuvi

03. ledna 2013 - 21:41

Zpět na seznam článků

Na co si dát pozor, než si koupíte rekreační obuv

Výrobci nás občas klamou o vlastnostech obuvi

Výrobci nás občas klamou o vlastnostech obuvi zdroj foto:ČOI

Potřebujete speciální obuv – například s membránou, která zabraňuje proniknutí vlhkosti do obuvi a odvádí z ní pot? Pak vězte, že ne každá obuv, u níž je tato vlastnost deklarována, ji také splňuje! K tomuto nepříjemnému zjištění dospěli inspektoři ČOI po laboratorním posouzení vybrané rekreační obuvi s membránou.

„Z pěti párů obuvi odebraných u stejného počtu specializovaných prodejců splnil deklarované vlastnosti prokazatelně jediný pár, a to pánská obuv MERREL J86901, MOAB MID GORE-TEX. Pro důvodné podezření na užití nekalých obchodních praktik poskytováním nepravdivých informací spotřebitelům o vlastnostech obuvi je proto se čtyřmi kontrolovanými osobami vedeno správní řízení,“ uvedla tisková mluvčí ČOI Jana Jelínková.

kontrolovaná obuv zdroj foto:ČOI

Požadavkům na užitné vlastnosti rekreační obuvi s membránou nevyhověly dle provedeného laboratorního posouzení čtyři z pěti odebraných vzorků, u kterých tak existuje důvodné podezření, že byly v jejich případě prodávajícími poskytovány nepravdivé informace o užitných vlastnostech nabízené a prodávané rekreační obuvi s membránou, jejíž funkcí je na jedné straně chránit uživatele před průnikem vody do obuvi, na druhé straně pak umožnit únik potu z obuvi.

kontrolovaná obuv zdroj foto:ČOI

„Kontroly deklarovaných vlastností obuvi ukázaly na skutečnost, že ne všechny informace, které spotřebitel o specifických užitných vlastnostech obuvi při nabídce a prodeji dostává, jsou pravdivé. Tyto praktiky se ovšem podařilo kvalifikovaně prokázat až s pomocí laboratorního posouzení výrobků, které je nezbytné zejména v případech, kdy si pravdivost prodávajícím poskytovaných informací o užitných vlastnostech nabízených a prodávaných výrobků nemůže spotřebitel sám ověřit,“ uvedla mluvčí Jelínková.

kontrolovaná obuv zdroj foto:ČOI

Přesto ČOI spotřebitelům doporučuje, aby se v případě důvodných pochybností o užitných vlastnostech zakoupených výrobků nebáli uplatnit svá práva a domáhali se jich v nezbytném případě i soudní cestou. 

Autor: red.J.Jelínková, foto:ČOI

Fotogalerie

 Výrobci nás občas klamou o vlastnostech obuvi  zdroj foto:ČOI

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.