Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 18. dubna 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Lázeňské objekty ve Velkých Losinách prochází rekonstrukcí

18.04.2019 - Lázeňské objekty ve Velkých Losinách prochází...

Počasí

Jasno

18.04.2019 - Čtvrtek

Teplota: 19 / 6 - Jasno

Jasno

19.04.2019 - Pátek

Teplota: 20 / 7 - Jasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Výrobci nás občas klamou o vlastnostech obuvi

03. ledna 2013 - 21:41

Zpět na seznam článků

Na co si dát pozor, než si koupíte rekreační obuv

Výrobci nás občas klamou o vlastnostech obuvi

Výrobci nás občas klamou o vlastnostech obuvi zdroj foto:ČOI

Potřebujete speciální obuv – například s membránou, která zabraňuje proniknutí vlhkosti do obuvi a odvádí z ní pot? Pak vězte, že ne každá obuv, u níž je tato vlastnost deklarována, ji také splňuje! K tomuto nepříjemnému zjištění dospěli inspektoři ČOI po laboratorním posouzení vybrané rekreační obuvi s membránou.

„Z pěti párů obuvi odebraných u stejného počtu specializovaných prodejců splnil deklarované vlastnosti prokazatelně jediný pár, a to pánská obuv MERREL J86901, MOAB MID GORE-TEX. Pro důvodné podezření na užití nekalých obchodních praktik poskytováním nepravdivých informací spotřebitelům o vlastnostech obuvi je proto se čtyřmi kontrolovanými osobami vedeno správní řízení,“ uvedla tisková mluvčí ČOI Jana Jelínková.

kontrolovaná obuv zdroj foto:ČOI

Požadavkům na užitné vlastnosti rekreační obuvi s membránou nevyhověly dle provedeného laboratorního posouzení čtyři z pěti odebraných vzorků, u kterých tak existuje důvodné podezření, že byly v jejich případě prodávajícími poskytovány nepravdivé informace o užitných vlastnostech nabízené a prodávané rekreační obuvi s membránou, jejíž funkcí je na jedné straně chránit uživatele před průnikem vody do obuvi, na druhé straně pak umožnit únik potu z obuvi.

kontrolovaná obuv zdroj foto:ČOI

„Kontroly deklarovaných vlastností obuvi ukázaly na skutečnost, že ne všechny informace, které spotřebitel o specifických užitných vlastnostech obuvi při nabídce a prodeji dostává, jsou pravdivé. Tyto praktiky se ovšem podařilo kvalifikovaně prokázat až s pomocí laboratorního posouzení výrobků, které je nezbytné zejména v případech, kdy si pravdivost prodávajícím poskytovaných informací o užitných vlastnostech nabízených a prodávaných výrobků nemůže spotřebitel sám ověřit,“ uvedla mluvčí Jelínková.

kontrolovaná obuv zdroj foto:ČOI

Přesto ČOI spotřebitelům doporučuje, aby se v případě důvodných pochybností o užitných vlastnostech zakoupených výrobků nebáli uplatnit svá práva a domáhali se jich v nezbytném případě i soudní cestou. 

Autor: red.J.Jelínková, foto:ČOI

Fotogalerie

 Výrobci nás občas klamou o vlastnostech obuvi  zdroj foto:ČOI

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Ceny města Šumperka 2018 - I.

Ceny města Šumperka 2018 - I.

Fotek: 82
Přidáno: 17.04.2019

Ceny města Šumperka 2018 - II.

Ceny města Šumperka 2018 - II.

Fotek: 60
Přidáno: 17.04.2019

Sestra je členem zdravotnického týmu II.

Sestra je členem zdravotnického týmu II.

Fotek: 40
Přidáno: 06.04.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.